Reklam
Reklam

VATANDAŞLAR, SEL VE SU BASKINI, AĞAÇ VE DİREK DEVRİLMESİ, YILDIRIM VE ÇATI UÇMASI KONUSUNDA UYARILDI

VATANDAŞLAR, SEL VE SU BASKINI, AĞAÇ VE DİREK DEVRİLMESİ, YILDIRIM VE ÇATI UÇMASI KONUSUNDA UYARILDI
  • 09.07.2019
Reklam

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü- İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı hava nedeniyle uyardı.

Balkanlardan gelen yağışlı ve serin havanın yarın Trakya’da da hissedileceği belirtilen açıklamada, ani sel, su baskını, ağaç ve direklerin devrilmesi, yıldırım ve çatı uçması konusunda uyarıda bulunuldu.

Açıklamada; “Bölgemizin yarından (10 Temmuz Çarşamba) itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Yarın Trakya ve zamanla İstanbul’da başlayacak gök gürültülü sağanak yağışların 11 Temmuz Perşembe günü tüm bölge genelinde görülmesi bekleniyor. Tahmin edilen yağışların yarın (10 Temmuz Çarşamba) Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) 11 Temmuz Perşembe günü bölgemizin doğusunda (İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel, ani sel, su baskınları, dolu şeklinde yağış, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bölgemiz genelinde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 11 Temmuz Perşembe günü bölgemizin kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonuna kadar hissedilir derecede (4 – 8 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Perşembe günü bölgemizin doğusunda Kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50 – 80 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yol açabileceği, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ