Reklam
Reklam

VELİLER TEPKİLİ: “BU EKSİK PERSONELLER, OKULLAR BİTİNCE Mİ TAMAMLANACAK”

VELİLER TEPKİLİ: “BU EKSİK PERSONELLER, OKULLAR BİTİNCE Mİ TAMAMLANACAK”
  • 21.09.2021
Reklam

Anafartalar İlkokulu’ndaki bazı veliler, okulda temizlik ve güvenlik görevlilerinin eksiği olduğunu belirterek, “Bu eksik personel okullar bitince mi tamamlanacak.” diye sordu.

Dün sitemize ulaşan bir vatandaş, Anafartalar İlkokulu’nun velisi olduğunu belirterek, okulda temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisinin bulunmadığını dile getirdi.

“YÖNETİCİLERİN BU VURDUM DUYMAZLIĞI NE ZAMAN SONA ERECEK BEKLİYORUZ”

Pandemi döneminde açılan okulda ekstra hiçbir önlem alınmadığını vurgulayan veli, “Pandemi döneminde kapalı olan okullar uzun bir süreden sonra açıldı. Ancak, ne Sağlık Bakanlığı ne de Milli Eğitim Bakanlığı, sınıflara dezenfektan koymaktan başka bir önlem almamış. Okullarımızın ve sınıflarımızın günde en az 2 kez temizlenmesi gerekiyor. Tuvaletler, her teneffüs arası elden geçirilmeli. Kapıda ve okul içinde güvenlik görevlisi olmalı. Ancak okulda ne bir temizlik görevlisi ne de bir güvenlik görevlisi yok. Üst yöneticilerin bu vurdumduymazlığı ne zaman sona erecek bekliyoruz.” dedi.

“POZİTİF VAKA ÇIKINCA SINIFI KARANTİNAYA ALMAKLA BU İŞLER ÇÖZÜLMÜYOR”

Dün okul önündeki caddede bir aracın, bir öğrenciye çarptığını da belirten veli, şunları söyledi: “Biz içerideki sıkıntıların ve eksikliklerin çözülmesini isterken, dışarıda çocuklarımıza araç çarpıyor. Normal şartlarda okul giriş çıkışlarında Anafartalar Caddesi üzerinde bir görevlinin olup çocukları karşıya geçirmesi gerekiyor. Yöneticilere sormak istiyorum. Okulları açarken ne yaptınız ve şimdi de ne yapmayı düşünüyorsunuz. Pozitif vaka çıkınca sınıfı karantinaya almakla bu işler çözülmüyor. Bina içlerinin sık sık temizlenmesi gerekiyor. Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyoruz. En kısa sürede hatta bugün bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ