Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “BENİM SİHİRLİ DEĞNEĞİM ÇOK ÇALIŞMAK”

HELVACIOĞLU: “BENİM SİHİRLİ DEĞNEĞİM ÇOK ÇALIŞMAK”
  • 22.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile çeşitli konular hakkında bilgi verdi ve basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

50 KİLOMETRELİK ASFALT İÇİN İHALEYE ÇIKMAYA YÖNELECEĞİZ

Asfaltlama konusunda yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Helvacıoğlu, “Şu ana kadar 5 km’lik bir asfalt çalışmamız oldu. Kendi ekipman ve elemanlarımızla asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda emekli bir hizmet personelimiz var. Onlara da kızmıyorum. Ama bu kadar yapılıyor. Çok yavaş gidiyor. Allah’ın izniyle tüm sorunlarımızı çözeceğiz. 50 km’lik asfalt için de ihaleye çıkmaya yöneleceğiz. Profesyonel ekipler gelecek ve kısa sürede işlem tamamlanacak.

Erikli ve Yayla’da kuma çadır kuranlarla ilgili çözüm ürettik. PTT’nin 7 dönümlük alanına ihaleye girdik. En uygun fiyatı biz verdik. Bu alanı çadırcılara ayırmayı düşünüyoruz. Engelliler için, çadır kuranlar ve karavanla gelenler için alanlar oluşturuyoruz. Kumsalda çadır kurmanın önüne geçeceğiz.”

Mustafa Helvacıoğlu, atıl durumdaki parklar ve oyun alanlarıyla ilgili de planlamalar yaptıklarını ve 12’ye yakın belediye mülkünün ihaleye çıkacağını da ifade etti.

Kipa ve Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nin çevresinde ağır tonajlı araçların park etmesi nedeniyle sıkıntılar yaşandığını belirten Mustafa Helvacıoğlu, bu sorunu ceza ve yönlendirmeler ile çözmeye çalıştıklarını ve uzun vadede kamyon garajı oluşturarak bu sorunu tamamen çözeceklerini dile getirdi.

STRATEJİK PLAN OLUŞTURULACAK

Keşan Belediyesine stratejik plan oluşturduklarını da açıklayan ve bu konuda ihaleye çıkıldığını kaydeden Helvacıoğlu, evrak kayıtta da vatandaşa kayıt alındı numaralarının SMS ile bildirildiğini dile getirdi.

Keşan Belediyesinde yaz yoğunluğu dönemine girildiğini Erikli ve Yayla’nın da bu anlamda enerjiyi daha da artırdığını bildiren Başkan Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Erikli’de Güzelleştirme Derneği’nde sorunlar devam ediyor. Bize bu yıl karışmamamız söylendi. Yeni yönetim ve belediye kurma istekleri var. Sorunları kendilerinin çözeceğini söylediler. Biz birlikte yönetimden yanaydık. Şimdi Erikli’de asli görevlerimizi yapmaya başladık. Dal budak bizim sorunumuz değil.”

SAROS’UN SAHİBİ YOK…

yıkımlar ve muhtarlığın Keşan’a bağlanması konusunda düşünceleri istenen Mustafa Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Bu alan Keşan Belediyesinin mücavir alanı dışında. Mecidiye, Sazlıdere, Gökçetepe, Çamlıca buraların hepsi Keşan Belediyesinin mücavir alanı olmalı. Muhtarın isteğine olumlu bakıyorum. Bu alanların Keşan Belediyesinin mücavir alanı olmasını tartışmaya açmalıyız. Şahsım olarak almak isterim. Saros’un sahibi yok. Saros’un sıkıntıları var. Sıkı bir çalışmayla önümüzdeki yaz buralar mücavir alanımız olabilir. Almak da isteriz.”

BEN İŞİMİ DE NE YAPACAĞIMI DA SORUMLULUĞUMU DA BİLİYORUM!

Başkan Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek’in, eski Beyendik Belediye Başkanı ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu’ya yönelik yaptığı eleştiriler hakkında yöneltilen soruyu da şöyle yanıtladı: “Muhammet Başkan, devraldığı Nuran Başkan’la sorunlar yaşayabilir. Nuran Bey benim başkan yardımcımdır. Keşan Belediyesinin başkanı benim, ne Muhammet Bey ne Nuran Bey. Olumsuz hiçbir şey Keşan Belediyesinde olmaz. Muhammet Başkanıma tavsiyesi için teşekkür ediyorum. Ama kendisi başkanlığına baksın. Bizim işimize karışmasın. Tavsiyede bulunmuş genç dinamik başkan. Basın yoluyla Nuran Başkanı şikayet etmesi doğru değil. Ben işimi de ne yapacağımı da sorumluluğumu da biliyorum!  Tüm belediye başkanları geçmişi bırakmalı, önüne bakmalı. Eskiye bakarak işler yürütülmez. Muhammet Başkanıma tavsiyemdir önüne bak geçmişe bakma. Yardım istiyorsan beraber de çalışabiliriz.”

SALİM ŞEVİK YORULDU, GENÇ BİRİNE BIRAKMANIN ZAMANI GELDİ!

Mustafa Helvacıoğlu, Sanayi Sitesi üstünde yer alan hurda araçlarla ilgili olarak yöneltilen soruya da şöyle cevap verdi: “KKSS Başkanımız Salim Şevik ile konuştuk. Sanayi’nin İtfaiye alanında da hurda araçları var. Bu araçlar buradan kaldırılacak. Sanayi’nin üstündeki hurda araçlar tamamen kooperatifin sorumluğu. Kooperatifin 27’sinde genel kurulu var. Uyarı niteliğinde tespitlerimiz olacak.  Başkan biraz daha çeki düzen vermeli. Hakan Gürel kardeşim var çok çabalıyor. Salim Şevik yoruldu artık, yönetimden genç birine artık bırakma zamanı geldi! Sanayinin asfaltlanması, güvenliği, sundurma sorunu var. Sanayi Keşan’ın ekonomik olarak en önemli kaynaklarından biri.”

HÜKÜMET DE AYNI PARTİDEN!

Helvacıoğlu, İstanbul’da hafta sonu yapılacak büyükşehir başkanlık seçimi için de sorulan soru üzerine şu değerlendirmelerde bulundu: “Ben AK Parti Belediye Başkanıyım. Cumhur İttifakı’nın adayıyım. Binali Bey’in kazanmasını isteyenlerdenim. Keşan için kazanmasını isterim, çünkü yardım almak daha kolay. Meclis üstün. İstanbul halkı kararını yeniden gözden geçirecek diye düşünüyorum. Hükümet de aynı partiden! İstanbul’daki çalışmalara da katıldım. Binali Bey’in tecrübelerinden yararlanılacağını düşünüyorum. Soru yöneltildi diye bu açıklamayı yapıyorum. Yoksa Keşan Belediyesinde siyaset konuşmak istemiyorum. 23 Haziran akşamı bütün kamuoyu verilen karara saygı duyacak.”

BENİM SİHİRLİ DEĞNEĞİM ÇOK ÇALIŞMAK…

Başkan Helvacıoğlu, basın açıklamasının sonunda vatandaşlara şu şekilde seslendi: “Sevgili vatandaşlarım elimde sihirli değnek yok. Benim sihirli değneğim çok çalışmak. Hükümet de muhalefet de vatandaşımız da personelim de yardımcı olacak.  Keşan’ı ileriye taşıyacağız. 24 saatin 18 saati Keşan Belediyesi ile ilgili çalışıyoruz. 25 meclis üyemiz kavga olmadan Keşan için barış içinde çalışıyoruz. Siyasi parti ilçe başkanlarımızla da istişare ediyoruz çalışmalarımızı. Keşan’ın 5 sene kaybetmeye zamanı yok.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ