Reklam
Reklam

YAKANLARI Dün Allah’a, bugün ise emniyete havale etti!

YAKANLARI Dün Allah’a, bugün ise emniyete havale etti!
  • 22.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün, Keşan Belediyesine Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe edilen çöp kamyonu ve geçtiğimiz günlerde yanan çöp kamyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamaya; Keşan Belediye Başkan yardımcıları Nuran Uslu ve Erhan Başaran, Belediye Meclis üyeleri Şafak Uslu, Sema Kılıç, Müslim Çekiç ve Tarık Uysal, Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman, Muhtarlık İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ve ilgili personel katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00 sıralarında başlayan açıklamada Başkan Helvacıoğlu, hibe edilen ve yanan çöp kamyonunun önünde bilgilendirmede bulundu.

Keşan Belediyesine ait 2 adet çöp kamyonunun son 1 ayda yandığını belirten Başkan Helvacıoğlu, “Bu 2 çöp kamyonu hizmet binamıza ait kademe alanında maalesef ki yandı.  Ne yazık ki bu alanda bulunan kamera kör noktayı gösteriyormuş ve onun da kayıtlarının silindiği Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından bize iletildi. Konu adli mercilere havale edildi ve takip ediliyor. Biz de Keşan Belediyesi olarak bu durumu yakından takip edeceğiz. Kötü düşünmek istemiyor ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yandı mı yakıldı mı düşüncelerini kafamızdan çıkardık, işimize bakıyoruz. Yanan aracı ortada bir tatsızlık olduğu için buraya getirdik, bugün de alandan kaldıracağız. Yanan çöp kamyonları nedeniyle 1 milyon TL’lik zarara uğradık. Bu yapılan davranışı sadece belediyeye değil Keşan’a yapılan zarar olarak değerlendiriyoruz. Toplamda yananlar hariç 10 adet çöp kamyonuz var ve bunlardan bazıları sahillerimizde hizmet veriyor.” dedi.

Yanan araçlar sonrası Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe şeklinde 1 adet çöp kamyonunun Keşan Belediyesine verildiğini ifade eden Başkan Mustafa Helvacıoğlu, “Bu aracın Keşan’a gelmesinde büyük emekleri olan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve Belediyeler Birliği Başkanımız aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, ilçe başkanlarıma çok teşekkür ediyoruz. Aracımız 21 Haziran 2019 Cuma günü bize teslim edildi. Hafta başından itibaren de aracımız hizmete başlayacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Helvacıoğlu,  Keşan ve bölge halkının refahı için karşılaştıkları sorunlara en hızlı ve etkili şekilde çözümler üretmek için Meclis üyeleri ve ekibiyle birlikte çalışmalarını sürdüreceklerine dikkat çekti.

Keşan Belediyesine hafta başından itibaren kiralık olarak 2 adet daha çöp kamyonu geleceğini belirten Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Hizmetin aksamaması için bu 2 araç bizim çok işimize yarayacak. Ayrıca 230 adet çöp konteynerinin ihalesini yaptık, Temmuz başında malzemeler bize teslim edilecek. 300 adet çöp kovası da alacağız, bunun da ihalesi hazırlanıyor. Temizlik ve çöp toplanması konusunda çevre dostu belediye olma yolunda hızlı adımlar atıyoruz. Erikli, Yayla, Mecidiye ile İzzetiye ve Paşayiğit mahalleleri bizde. Keşan merkezinde de hizmetlerimiz sürüyor.”

DÜN ALLAH’A EMANET ETMİŞTİ, BUGÜN HUKUK VE EMNİYETE!

Helvacıoğlu, basın mensuplarından gelen yanan aracın sergilenmesine neden gerek duyulduğu şeklindeki soruya da, “Kamuoyu karar versin. Akşam üzeri yanan araç kaldırılacak. Bir tatsızlık var işin içinde. Bu tatsızlığı hukuğa havale ettik, emniyet güçlerine havale ettik. Kamuoyu bilsin, hizmetin aksamaması için de çabamızı bilsin.” şeklinde cevap verdi.

Öte yandan Helvacıoğlu, dün düzenlediği basın toplantısında yanan araçla ilgili, yapanları Allah’a havale ettiğini belirtmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ