Reklam
Reklam

YAKUP BALCI, ANLAYIŞ VE SABIR GÖSTEREN ESNAFA TEŞEKKÜR ETTİ

YAKUP BALCI, ANLAYIŞ VE SABIR GÖSTEREN ESNAFA TEŞEKKÜR ETTİ
  • 14.10.2020
Reklam

Eski Balkan Pastanesi’nin 54 yıldan beri faaliyet gösterdiği binanın 13 Ocak 2020 tarihinde yıkılmasıyla başlayan, Keşan Köy Garajı’ndaki yıkım çalışmaları sona erdi.

Diğer dükkanların boşaltılmasının ardından 4 Ekim 2020 Pazar gününden itibaren hızlandırılan yıkım, bu sabah saatlerinde devam etti.

1967 yılında, dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Yazır zamanında yapılan düzenleme ile otogara dönüştürülen ve 1991 yılında Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin kurulmasının ardından yakın ilçe, belde ve köy araçlarına tahsis edilen Keşan Köy Garajı, 53 yıl sonra şehir meydanına dönüştürülmek için yıkılmış oldu.

Sabah saatlerinde başlayan son yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, yaptığı açıklamada dükkanların son yıkım işinin tamamlanmasının ardından meydanla ilgili düzenlemelere başlanacağını bildirdi.

Tahliye sırasında anlayış gösteren Köy Garajı’ndaki kiracılar ile yıkım çalışmalarında sabır gösteren çevre esnafına da teşekkür eden Balcı, “Allah’ın izni ile Keşan çok güzel bir meydana kavuşacak.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ