Reklam
Reklam

YARIN AKŞAM DA SON TERAVİH NAMAZI KILINACAK

YARIN AKŞAM DA SON TERAVİH NAMAZI KILINACAK
  • 29.04.2022
Reklam

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, bugün son cuma namazının kılındığını belirterek, 30 Nisan Cumartesi (yarın) akşamı son teravih namazının kılınacağını ve 2 Mayıs Pazartesi günü ise Ramazan Bayramı namazının kılınacağını söyledi.

Yiğit, şunları kaydetti: “Keşan’da bayram namazı 2 Mayıs Pazartesi günü saat 06.44’te kılınacak. Rahmet, bereket ve Kur ‘an ayı olan Ramazanın son günü akşamı olan pazar günü ise artık teravih namazı kılınmayacak.

Vatandaşlarımız bu aya mahsus bir ibadet olan filtrelerini muhtaç olan fakirlere vermeye devam ediyor.

Zekatlarını verip, namazlarını kılarak Allah’a olan kulluk görevlerini yerine getiriyor.

Paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazanın neticesinde müminler ibadetlerini yapmanın sevinciyle bayrama ulaşırlar.

Bayramlar ise gönül yapma mevsimleridir.

Bayramlar Cenab-ı Allah’ın biz kullarına ihsanı olarak gönüllere karşı ödevlerimizi hatırlamamızı sağlar. Yalnızlık içindeki büyüklerimizin bayram yerine çevireceğimiz, kimsesizleri, yetimleri sevindireceğimiz, yoksulları hatırlayacağımız, gönüllerini alacağımız eşsiz fırsatlardır. Evladının yüzüne hasret anne babalar bu günlerde evlatlarının kendilerini ziyaret etmesini beklerler. Gönüller yapıldığında bayram sevinci ve huzuru yaşanır.

Bayramlar, fıtratımızla buluşma günleridir. Birbirimize gönlümüzü açma, sevincimizi paylaşma günleridir. Kardeşliğimizi pekiştirme günleridir. Birçoğumuz bu günden itibaren bayramı sevdiklerimizle geçirmek için yola çıkacağız. Gidiş ve dönüş yollarındaki yoğunluk, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı gerektirmektedir.

Tüm kardeşlerimizi trafik kurallarına uymaya, sabırlı, anlayışlı ve dikkatli olmaya, birbirimizin hak ve hukukuna saygılı olmaya davet ediyorum.

Bu vesileyle aziz milletimizin ve Keşan’da yaşayan tüm kardeşlerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ