Reklam
Reklam

YAZGAN, DÜNYA TURİZM GÜNÜ’NDE GAZİ MİHAL BEY HAMAMI’NIN İÇLER ACISI HALİNİ GÜNDEME GETİRDİ

YAZGAN, DÜNYA TURİZM GÜNÜ’NDE GAZİ MİHAL BEY HAMAMI’NIN İÇLER ACISI HALİNİ GÜNDEME GETİRDİ
  • 28.09.2023
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne’nin batı girişinde bulunan ve 1422 yılında Gazi Mihal Bey tarafından yaptırılan Gazi Mihal Bey Hamamı’nda incelemede bulundu.

Milletvekili Yazgan hamam önünden ve içerisinden paylaştığı video mesajında, “Bu hamamı sizlere özellikle göstermemin sebebi bu hamam Edirne’mizin batı girişinde herkesi ilk karşılayan eser… Biliyorsunuz Turizm Haftasındayız. Turizme verdiğimiz değeri herkes görsün istedim. Her yeri otlar bürümüş, etrafı pislik içerisinde… Dışarıdan bir harabe, bakalım içi nasıl dedik. Her yerde uyuşturucu maddeler bulunuyor. Bu güzel tarihi eserin ne halde beklediğini sizler de görün.” ifadeleri kullandı.

CHP Edirne Milletvekili Yazgan’ın video paylaşımındaki mesajı şu şekilde: “Değerli vatandaşlarım, bugün Edirne’nin batı girişindeki Gazi Mihal Bey Hamamı’nın içine girdik. Dışarıdan bir harabe, bakalım içi nasıl dedik. Her yerde uyuşturucu maddeler bulunuyor. Bu güzel tarihi eserin ne halde beklediğini sizler de görün. Her taraf pislik içinde. İçeride ateşler yakılmış. Acaba buralar mültecilerin geçişi için bir konaklama yeri olarak mı kullanılmış? Her yerde alkollü içeceklerin çöpleri var. Hamamın ana giriş kısmında her yer pislik içerisinde… Her yerde hayvan pislikleri var. Bu hamamı sizlere özellikle göstermemin sebebi bu hamam Edirne’mizin batı girişinde herkesi ilk karşılayan eser… Biliyorsunuz Turizm Haftasındayız. Turizme verdiğimiz değeri herkes görsün istedim. Her yeri otlar bürümüş, etrafı pislik içerisinde… Ve biz Edirne’mize gelen bütün turistleri burada karşılıyoruz. Dünya Turizm Günü hepimize kutlu olsun. Saygılar sevgiler…”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ