Reklam
Reklam

YENİ FİYAT TARİFESİ İÇİN TOPLANTILAR EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

YENİ FİYAT TARİFESİ İÇİN TOPLANTILAR EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK
  • 14.11.2020
Reklam

6 Kasım 2020 Cuma gününden itibaren 50 kuruş zam yapılan ekmek, yarından itibaren eski fiyattan satılacak.

1,5 TL’ye satılan 210 gram ekmek, yaklaşık 2 hafta önce 200 grama düşürülmüş ve fiyatı da 2 TL’ye artırılmıştı.

Fırıncılar, un ve diğer maliyetlerdeki yüksek artış nedeniyle ekmeğe zam yapıldığını duyurarak, “Ya ekmeğe zam yapacaktık ya da fırınlarımızı kapatmak zorunda kalacaktık.” demişti.

Bugün Keşan Fırıncılar Derneği’nde yapılan basın toplantısında, ekmeğin eski fiyatına çekileceği ve yeni fiyat artışıyla ilgili gerekli toplantıların da en kısa sürede başlayacağı bildirildi.

Saat 15.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, Keşan Kahveci Lokantacı ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Ayhan Gevrek ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda yapılan konuşmalarda ekmek fiyatının eski haline getirilerek, yarından itibaren 1,5 TL’ye satılacağını duyurdu.

Başkan Mustafa Helvacıoğlu, fırıncı esnafının büyük bir fedakarlık göstererek, ekmeği, eski fiyatına çekeceğini ve başta Edirne Valiliği olmak üzere de ilgili kurumların ekmekle ilgili yeni tarife toplantılarını biran önce başlatacağını söyledi.

Fırıncı esnafının maliyet artışları nedeniyle zor durumda kaldığını belirten Helvacıoğlu, hem fırıncı esnafını hem de vatandaşı düşünerek ortak hareket etme kararı alındığını kaydetti.

Fırıncılar Derneği Başkanı Ayhan Gevrek de fırıncıların maliyet artışları nedeniyle büyük bir sıkıntıya girdiğini bir kez daha dile getirerek, yeni tarifenin belirlenmesi için yapılacak toplantıların bir an önce başlaması gerektiğini vurguladı.

Gevrek, 210 ram ekmeğin (15 Kasım 2020 Pazar) yarından itibaren 1,5 TL’ye satılacağını duyurdu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ