Reklam
Reklam

YILDIZ: “İSTANBUL’DA BAŞARDIK, TÜRKİYE’DE DE BAŞARACAĞIZ”

YILDIZ: “İSTANBUL’DA BAŞARDIK, TÜRKİYE’DE DE BAŞARACAĞIZ”
  • 26.06.2019
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Heves Yıldız, Türkiye’nin 31 Mart seçimlerinden sonra siyasi tarihinin en kara günlerinden birini yaşadığını belirtti.

“SEÇMENE ULAŞTIK, OY KULLANMASINI SAĞLADIK”

6 Mayıs 2019 tarihinde YSK’nın gerçekleştirdiği toplantıdan çıkan kararla,16 milyon İstanbullunun 31 Martta tecelli eden iradesinin gasp edildiğini kaydeden Yıldız, “Böylece kazanılmış bir seçimin ve hak edilerek alınmış bir mazbatanın iptaline hükmeden YSK’nın hukuk dışı ve gerekçesiz kararıyla İstanbul’un iradesine ve Türkiye’nin  demokrasisine sahip çıkma sorumluluğu omuzlarımıza tekrardan yüklenmiş oldu. Bu tarihi sorumluluğu altından kalkabilmek adına bizde üzerimize düşeni yaparak ,özellikle sahillerimizde bulunan ve kendi  imkanları ile oy kullanmaya gidemeyecek olan seçmenlere ulaşarak, onların oy kullanmasını sağladık.” dedi.

23 Haziran 2019 Pazar günü yaklaşık 600 seçmenle birlikte 15 araçla İstanbul’a gittiklerini, oylarını kullandıktan sonra tekrar geri geldiklerini bildiren Heves Yıldız, “Bu çalışmalarda aktif rol olan tüm partililerimize, Kadın ve Gençlik kollarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu dönem içinde ve ıslak imzalı tutanaklar teslim edilene kadar milletvekilimiz Sayın Okan Gaytancıoğlu, İl Başkanımız ve Belediye Başkanlarımız da aktif olarak İstanbul’da saha çalışmasındaydılar.”

“ADALET YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI TARİHİ ZAFERLE İLERİYE TAŞINDI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ ile başlattığı mücadelenin, Ekrem İmamoğlu’nun tarihi zaferiyle bir adım ileriye taşındığına dikkat çeken Yıldız, “Demokrasimize YSK eliyle darbe vuranlara en güzel cevabı, hukuksuzca  iptal edilen ilk seçimdeki 13.729 oy farkını 806.415’e yükselten İstanbullu vatandaşlarımız verdi. İstanbul’da atılan demokrasi tohumları artık tüm ülkede yeşermeye başladı.” dedi.

“İSTANBUL’DA BAŞARDIK, TÜRKİYE’DE DE BAŞARACAĞIZ”

Heves Yıldız, “Ekrem İmamoğlu’nun hakkı gözeten, eşitliği benimseyen, adaletli, demokratik, barışçıl ve hoşgörülü dili kazandı, öte yandan ise kutuplaştırıcı dilden nefret söylemlerinden, kayırmacılıktan adaletsizlikten, israftan ve baskıdan beslenen siyaset kaybetti. Bu iki seçim bize, Türkiye’nin bir Ortadoğu ülkesi haline getirilemeyeceğini bir kez daha göstermiş oldu. İstanbul seçimleri Türkiye’nin tüm kimliklerini, değerlerini bir araya getiren, tüm renklerin yansıması olan bir gökkuşağı oldu, umudumuza umut kattı. İstanbul’da başardık, Türkiye’de de başaracağız.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ