Reklam
Reklam

74 YAŞINDAKİ YENİMUHACİRLİ MUZAFFER ENGİN, ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

74 YAŞINDAKİ YENİMUHACİRLİ MUZAFFER ENGİN, ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR
  • 07.08.2020
Reklam

Keşan’da yeni sezonun ilk ayçiçeği, Keşan Ticaret Borsası’nda temsili olarak gerçekleştirilen açık arttırma ile 4.50 kg/TL’den alıcı buldu.

Yenimuhacir Beldesinden üretici Muzaffer Engin tarafından getirilen ürün, çekişmeli geçen açık arttırma sonrasında Hüseyin Beşer tarafından kilogramı 4.50 TL’den satın alındı.

Keşan Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen ve saat 11.00 sıralarında başlayan salon satışına; Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen, ilgili kurum temsilcileri ile borsa yöneticileri ve alıcılar katıldı.

Kemalettin Uslu’nun hasat sezonunun hayırlı olması dileğinde bulunmasının ardından salon satışı başladı.

Yenimuahcir Beldesi’nden Muzaffer Engin’in getirdiği 800 kg ayçiçeği ürünü 2.50 kg/TL’den açık artırmaya sunuldu.

Çekişmeli geçen açık artırmada ürünü 4.50 kg/TL’den Beşerler Tarım Ürünleri adına Hüseyin Beşer satın aldı.

Muzaffer Engin’e ayrıca Keşan Ticaret Borsası tarafından 50 litre mazot fişi ile plaket, Keşan Ziraat Odası tarafından da çeyrek altın hediye edildi.

Plaket töreninde konuşan Necmi Kaymaz ise 74 yaşındaki Muzaffer Engin’in halen çalışarak üretime katkı yapmasının tüm gençlere örnek olmasını diledi.

Salon satışını sosyal paylaşım sitemizden canlı olarak izleyen AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcüsü Fatma Aksal da “Hayırlı, bereketli olsun” yorumunda bulundu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ