Reklam
Reklam

YÜKSEKDAĞ: “DENİZ SUYUNUN KİRLENMESİNE NEDEN OLAN ÇALIŞMALAR BU DÖNEMDE YAPILMAMALI”

YÜKSEKDAĞ: “DENİZ SUYUNUN KİRLENMESİNE NEDEN OLAN ÇALIŞMALAR BU DÖNEMDE YAPILMAMALI”
  • 08.07.2021
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından, turizm sezonunda, Saros FSRU Limanı Boru Hattı projesinde çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi ve Turizm Bölgeleri Sorumlusu Cüneyt Yüksekdağ tarafından yapılan açıklamada, Saros Körfezi’nde devam eden FSRU Limanı Boru Hattı çalışmalarından, turizm sezonun da olunması nedeniyle rahatsızlık duyulduğuna yer verildi.

Yüksekdağ, “Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını her sektörü olduğu gibi turizm sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. Sokağa çıkma kısıtlamaları, iller arası getirilen seyahat yasakları ve karantina süreleriyle birlikte turizm işletmelerimiz derin yaralar aldı. Yeni normalleşme dönemi ile birlikte yasakların kaldırılması ve havaların ısınmasıyla birlikte yaşanan hareketlilik bölgemizdeki turizm işletmeleri açısından umut verici. Ancak pandemi sonrasında işletmelerimizin normale dönmesi için umut ettiğimiz bu turizm döneminde Saros Körfezimiz de yapılan FSRU Limanı Boru Hattı çalışmaları nedeniyle rahatsızlık duyuyoruz. Dünya’da kendi kendini temizleyerek temiz kalan beş körfezden biri olan Saros Körfezimiz son günlerde renk değişimi ile karşı karşıya. Yerel ve ulusal medyamızda da yer alan görüntüleri üzüntü içerisinde izledik. Deniz suyunun kirlenmesine neden olan bu çalışmalar bu dönemde yapılmamalı. Keşan TSO olarak bölgemize gelen her yatırımın destekçisiyiz. FSRU Liman projesiyle ilgili de ODTÜ’den gelen rapor doğrultusunda yatırıma değil yerine karşı olduğumuzu daha önceki açıklamalarımızda söylemiştik. Bugün mevcut yapılan çalışmalarında turizm sezonunda yapılmasından dolayı hem bölgemizde ağırladığımız misafirlerimiz hem de turizm işletmelerimiz adına rahatsızlık duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ