Reklam
Reklam

YÜRÜYÜŞE TÜM KEŞAN HALKI DAVET EDİLDİ

YÜRÜYÜŞE TÜM KEŞAN HALKI DAVET EDİLDİ
  • 24.10.2023
Reklam

Keşan Kent Konseyi tarafından, Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanacağı gün, ‘Cumhuriyetin 100. Yılı Halk Yürüyüşü’ yapılacak.

29 Ekim 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek yürüyüş, 3 ayrı koldan Cumhuriyet Meydanı’na doğru yapılacak.

Belkoop KYK yurdu önü, Anafartalar İlkokulu önü ve Çamlıkent Tümen Kantini önü olmak üzere 3 ayrı kolda saat 15.30’da toplanılacak. Saat 16.00 itibarı ile başlayacak yürüyüş, saat 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Cumhuriyet Meydanı’nda Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı tarafından, günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yapılacak.

Konuşmanın ardından yerel sanatçılar tarafından mini bir konser verilecek.

Tüm Keşan halkının davet edildiği yürüyüş içeriği ve programı şöyle:

1 – Yürüyüş için toplanma saati 15.30, hareket saati 16.00, bitiş saati 18.00. Yürüyüş 3 koldan Keşan merkeze Cumhuriyet Meydanı’na doğru yapılacak.

  1. a) Birinci Kol Toplanma noktası Bel-koop. KYK yurdu önü. Yürüyüş 19 Kasım Caddesi’nden Hastane Caddesi-İnönü Caddesi Cumhuriyet Meydanı.
  2. b) İkinci Kol Toplanma noktası Anafartalar İlkokulu önü. Yürüyüş Anafartalar Caddesi’nden Uğur Mumcu Caddesi, Cumhuriyet Meydanı.
  3. c) Üçüncü Kol toplanma noktası Çamlıkent/Tümen Kantini önü. Yürüyüş Kurtuluş Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı.

Her kortejin önünde ses araçları, bir pankart ve renkli kartonlardan dövizler olacak.Yürüyüş kollarının birleşme noktası Cumhuriyet Meydanı Keşan İlçe Emniyet Binası önü olacak. Oradan tören alanına geçilecek.

2- Yürüyüşte Türk bayrağı ve fular dışında siyaseten herhangi bir kurum veya bir örgütü temsil edici bir sembol bulunmayacak. Ortak değerlerimizden uzak ve gündeme temas etmeyen hiçbir slogan atılmayacak. Yürüyüşte  kortej ve protokol olmayacak.

3- Takımlar, spor kulüpleri, dernek ve odalar mesleki kıyafetleri ve formaları ile katılım sağlayabilecek.

4 –  Yürüyüş kollarının önünde taşınacak pankart yazıları:

  1. a) Demokratik, Laik Cumhuriyet
  2. b) Yaşasın Cumhuriyet, Tam Bağımsız Türkiye
  3. c) Atatürk Devrim ve İlkeleri pusulamızdır.

5 – Meydanda tek bir konuşmacı 2. Yüzyıl Cumhuriyeti’nden beklentilerimizi içeren bir konuşma yapılacak. Konuşmacı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı.

7 – Saat 15.30’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş kolları alana gelene kadar Belediye Bandosu mini bir konser verecek. Yürüyüş kolları Cumhuriyet Meydanı’nda birleşince bando eşliğinde tören alanına geçilecek.

8 – Tören alanında konuşmacıdan sonra yerel müzik grupları azami 1 saat sürecek mini bir konser verecek.

9 – Yürüyüş kolları görevlileri: DİSK, Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve siyasi partilerin gençlik kollarından oluşacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ