Reklam
Reklam

“ZARAR GÖREN ESNAFIMIZ VE HALKIMIZ”

“ZARAR GÖREN ESNAFIMIZ VE HALKIMIZ”
  • 21.11.2023
Reklam

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanvekili Mustafa Çakır, hafta sonu yağan yağmur ve şiddetli rüzgar nedeniyle pazarcı esnafı ile vatandaşların zor anlar yaşadığını belirterek, pazaryerinin üzerinin bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.

Çakır’ın açıklaması şöyle: “101. yıldönümü nedeniyle Keşan’ımızda bayram öncesi esnaf odaları, Ticaret ve Sanayi Odası, Borsa, diğer kurumlar ve belediyemiz olarak toplantılar yaptık. Amaç, çok iyi bir bayram hazırlığı ile halkımızın önüne çıkmaktı. İndirimli günler adında 17-18-19 Kasım’da halk pazarı ve esnaflarımız açık olacaktı. Tüm sokaklarımız caddelerimiz gelin gibi süslenmişti. Her şey hazırdı. Maalesef iklim şartları yağmurun gün boyu yağması ve ekonomik şartlar ilgiyi ve beklentiyi çok azaldı.

Pazarcı üyelerimizin şikayetleri halk pazarının gününün değiştirilmesiydi. Tabi ki meteorolojinin cumartesi gününü şiddetli yağmur ve rüzgâr uyarısı yapmasıydı. Esnafımız pazarın günlerinin değiştireceğine pazar yerinin üstünün acilen kapatılmasını istiyor. Buradan yine çağrımızdı ve bir daha yapıyoruz. Belediye Meclisi’nde bulunan iktidarı ve muhalefet; lütfen elini taşın altına koyun, niye bekliyorsunuz uzlaşın. Zarar gören esnafımız ve halkımız. 19 Kasım sabahı bir başka güzeldi.

Bayramımız çok güzel başladı. Başta belediyemiz olmak üzere emeği geçenleri kutluyoruz. Odamıza gösterdikleri ilgiden dolayı değerli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizler örf ve adetlerimizi yıllardır yaşatmaya çalışıyoruz. Ufak tefek hediye atmak, geleneklerimizden geliyor. Birlik içinde esnafımız ve halkımız bayramını kutluyordu. Ayrıca bu bayramda bizim yanımızda olan çalıştığımız tüm firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir bayramı daha geçirdik.

Unutamayacağınız tek şey bize bu bayramı armağan edenleri… Başta büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

  1. yılın kutlu olsun Keşan’ım.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ