Reklam
Reklam

ZATİ YÖRÜKER CADDESİ’NDE YOL VE KALDIRIM YAPIM ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI

ZATİ YÖRÜKER CADDESİ’NDE YOL VE KALDIRIM YAPIM ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI
  • 19.12.2020
Reklam

Keşan Belediyesi ekipleri, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı süresince çalışmalarına ara vermeden devam etti.

12 şantiyede çalışmalar aralıksız devam ederken, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri; dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarına ara vermedi.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri ise oluşan su ve kanalizasyon arızalarına anında müdahale ederek, vatandaşın mağdur olmasının önüne geçti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaların devam ettiği şantiyeleri gezerek, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kılıç, Şehit Polis Okan Koç Caddesi’nde bisiklet yolu çizim çalışmalarında sona gelindiği, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu projesinde temel, perde, kolon yapım ve Keşan Gençlik Merkezi bahçe duvarında gerçekleştirilen duvar boyama çalışmasının sürdüğünü kaydetti.

Zati Yörüker Caddesi üzerinde yol ve kaldırım yapım çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Erdi Kılıç, çalışmaların 10 gün içerisinde tamamlanacağını dile getirdi ve Hıdırağa Sokak’ta yol ve kaldırım yapım çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Kılıç, Namık Kemal Caddesi, Ahmet Gücüyener Caddesi ve Muhammer Aksoy Caddesi kesişiminde gerçekleştirilen meydan düzenlemesinde sona gelindiğini ifade etti.

Zati Yörüker Caddesi’nde gerçekleştirilen yol ve kaldırım yapım çalışmalarını incelediği esnada açıklamada bulunan Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “Vatandaşımız evindeyken, sokaklarımızın ve caddelerimizin boş olduğu esnada, yol ve kaldırım çalışmalarına devam ediyoruz. Kış mevsiminde olmamıza rağmen durmadan, yılmadan, canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Geçmiş dönem Belediye Başkanımız Zati Yörüker’in isminin yaşadığı caddemizi modern ve daha kullanışlı hale getiriyoruz. Çalışmalara Keşan Halk Ekmek Fırını Önünden başladık. Şu anda Hacı Mümine Özkaya Camisi önüne geldik. Caddemizin yaklaşık 1 kilometrelik bölümünü yaptık. Burası ana arter niteliğinde cadde. Yolumuz çok da geniş. Buralar çamur içerisindeydi. Bugün 12 noktada çalışıyoruz. Vatandaşımız evindeyken 400 personelimiz ile sahadayız. Stadyumdan tutun da yollara kadar Keşan için çalışmaya devam ediyoruz.”

Pandemi konusunda da olumlu bir gidişatın olduğunu ve Keşan’da vaka sayılarında düşüşün sürdüğünü belirten Mustafa Helvacıoğlu, tedbirlere uyan vatandaşlara teşekkür etti.

Çalışmaların yapıldığı alana gelen vatandaşlar ise çamurdan kurtulduklarını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ