Reklam
Reklam

ZORUNLU İHTİYAÇ DIŞINDAKİ İŞ YERLERİ KAPATILACAK

ZORUNLU İHTİYAÇ DIŞINDAKİ İŞ YERLERİ KAPATILACAK
  • 31.03.2020
Reklam

Corona virüsü önleme tedbirleri kapsamında zorunluluk haline gelen Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, kararlarını açıkladı.

İlçemizde insan ve araç trafiğinin devam eden yoğunluğunu azaltmak ve corona virüs salgın riskinin artmasını önlemek amacıyla alınan ve 31.03.2020 (Bugün) saat 18.00’den itibaren uygulanacak geçici tedbir ve önleme uygulamaları şöyle:

* Trafik ve yaya yoğunluğunun olduğu çarşı merkezindeki ana arterler ve meydanlar trafiğe geçici olarak kapatılarak kümeleşmenin önüne geçilecektir.

* Keşan’da zorunlu ihtiyaç dışındaki iş yerleri virüsün yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılacak ve zorunlu ihtiyaç kapsamında açık kalan iş yerlerinde tedbir denetim uygulamaları arttırılacak.

* Önleme uygulamaları kapsamında, çarşı merkezde yoğunluğu arttırmasından dolayı Cumartesi pazarı kurulmayacak. Bunun yerine, Cumartesi pazarı sadece gıdaya yönelik olarak aynı gün İzzetiye ve Paşayiğit Mahallelerinde ikiye bölünmüş olarak tedbirli bir şekilde kurulacak.

* Salı, Çarşamba ve Perşembe semt pazarları tedbirli bir şekilde aynı yerlerinde kurularak devam edecek.

* Cuma günleri, eski hastane bahçesi otopark alanında sadece gıdaya yönelik olarak geçici küçük semt pazarı oluşturulacak.

* Çarşı merkezde trafiğin kapatılması uygulaması ile vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve çarşı merkeze ulaşımın sağlanması amacıyla Köy Garajı, Eski İtfaiye Alanı, Eski Devlet Hastanesi Müze yanı alanı, Atatürk Ortaokulu Bahçesi ve Keşan Lisesi Bahçesi ücretsiz otopark olarak vatandaşın hizmetine sokulacak.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ