Reklam
Reklam

“11 AY KALDI, YOLCUDUR ABBAS”

“11 AY KALDI, YOLCUDUR ABBAS”
  • 07.03.2023
Reklam

Keşan Belediye Meclisi’nin CHP Grup Sözcüsü Feridun Tümer, bugün partisinde düzenlenen basın toplantısında Başkan Mustafa Helvacıoğlu’nu çok sert eleştirdi.

Meclis toplantılarında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak Helvacıoğlu normal düşünen, dengeli bir adam değil” diyen Tümer, “Fırıldak dönüyorsa bir üfleyeni vardır da, sayın Helvacıoğlu’nun üfleyenini biz bulamadık.” eleştirisinde bulundu.

“HELVACIOĞLU’NUN ÜFLEYENİNİ BİZ BULAMADIK”

Başkan Mustafa Helvacıoğlu ile mesai yapmanın zor olduğunu vurgulayan Feridun Tümer, “Çünkü Mustafa Helvacıoğlu normal düşünen, dengeli bir adam değil. Bunu 50 mecliste de gördük. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis üyelerine defalarca hakarete varan sözler söyledi. Ben de kendisine ‘CHP kuruluşun partisidir. Biz de kuruluşun partisinin seçilmiş meclis üyeleriyiz. En son laf söyleyecek olan sensin, senin nerede olduğun belli değil’ dedim. Hakikaten de belli değil. Fırıldak dönüyorsa bir üfleyeni vardır da, sayın Helvacıoğlu‘nun üfleyenini biz bulamadık. Mustafa Helvacıoğlu, yanlış konuşmaya devam ediyor. Makamına saygımdan dolayı daha farklı konuşmuyorum.” şeklinde konuştu.

“ASIL HAİN VE KEŞAN’A İHANET EDEN HELVACIOĞLU’DUR”

Helvacıoğlu’nun Meclis’e getirdiği konuların proje değil, çizim ve görselden ibaret olduğunu dile getiren Feridun Tümer, şunları söyledi: “50 mecliste, 25 proje getirdiğini söyledi. Evet projeye benzer şeyler getirdi ve bunların 10 tanesi eski itfaiye alanındaki otopark ile başlayıp, AVM, pazaryeri olan şimdi de tekrar otopark ve düğün salonuna dönen ama görselinin aynı olduğu şeyler. Bunlar bir proje değil, görseldir. Bilgisayar başına oturan bir lise öğrencisinin bile çok rahatlıkla yapabileceği görseller. Proje aşamasına gelmemiş, insanları kandırmak için ikide bir ortaya çıkarttırdığı fotoğraflar. Yapamadığı pazaryerinin üstünü 6-7 kere getirdi. Başka da hatırlamıyorum, proje yapmak Helvacıoğlu‘na has bir şey değil. Hep diyor, 30 yıl biz yönettik. Çöp rehabilitasyon merkezi yaptık. Orası yapılmasaydı, yerleşim mümkün değildi. İktidar gücü yokken arıtma yaptık, ona da laf ediyor. Sayın Helvacıoğlu, işine gelmeyen kararlarda sürekli bizleri ihanetle suçluyordu ama asıl hain ve Keşan’a ihanet eden odur. Yaptığı işlerin %80’i yarımdır. Standartlara da uygun yapmıyor. Kaldırım ve yol yapmakla övünmeyecek.”

“SU OLMADIĞI İÇİN OSB YAPILAMIYOR”

Organize Sanayi Bölgesi’nin denetleme kurulunda olduğunu kaydeden Feridun Tümer, OSB’nin gecikmesiyle ilgili şu iddiada bulundu: “Ben ufak bir ipucu vereyim. Su yok. OSB’nin yapılacağı yerde su yok; ama 4 yıl önce dosya tamamlansın diye tek imza ile suyu taahhüt etmiş. Keşan’ın suyu yok diyoruz ya, Keşan’ın içme suyunu taahhüt edilmiş. İnsanları uyutuyorlar. Sürekli umut satıyorlar. Mecliste çok zor sabrediyoruz; ama bir şey kalmadı. 11 meclis sonra biz de kurtuluyoruz, Keşan da kurtuluyor. Helvacıoğlu hakaretlerine devam edecektir, artacaktır; çünkü bir şey yapamadı. O yapmamanın ezikliğini hissediyor. Proje getiriyor da finansı yok bunların. Kendisine finans üretiyoruz. ‘İller Bankası var devlete borçlan’ diyoruz. ‘Zaten sen ödemeyeceksin sonuçta, 9 ay sonra yoksun.’ diyoruz. Onu da yapamıyor. Bir şey satmak ve müteahhitte vermek derdinde. Eski alışkanları devam ediyor, ama burası belediye. Şahsi mülkün değil, hepimizin malı. Biz 4 yıl boyunca buna sahip çıkmaya çalıştık.”

“CHP’Lİ ÜYELER OLMASA BİRÇOK KOMİSYON ÇALIŞMAZ”

“CHP’li üyeler olmasa birçok komisyon çalışmaz.” diyerek Cumhur İttifakı üyelerinin komisyon toplantılarına katılmadığını söyleyen Tümer, “Bunları konuşmak çok doğru değil, ama kendisi buralara getirdi. Komisyonlara kaç komisyon üyesi geliyor? Hangi meclise tam üye sayısı ile gelmişler şimdiye kadar? Son mecliste, normal sayıları olsaydı ret olacaktı ama mecliste yoklar. Kendi belediye meclis üyeleri ile arası yok. Kendi partisiyle de barışık değil.” diye konuştu.

“BELEDİYEDE HUZUR YOK”

Helvacıoğlu’nun işçi maaşlarını önceden ödemesine yönelik yaptığı paylaşıma dikkat çeken Tümer, “Parayla huzuru satın alamazsınız. Şu anda belediyede huzur yok. Personelin huzuru yok. Mustafa Helvacıoğlu’nu görünce saklanıyorlar. Kendileri diyemiyorlar ama bize gelip yakınıyorlar. Yarın nereye uyanacaklarını bilmiyorlar. 40 tane birim amiri değiştirilmiş, aynı birim amiri 3 kere görevden alınmış ve 4 kere geri gelmiş. Bunun da izahı mümkün değil. Mustafa Helvacıoğlu, bütün manevi duygularını köreltti.” diye konuştu.

“YOLCUDUR ABBAS”

Yerel seçimlere az bir zaman kaldığını hatırlatan CHP Grubu Sözcüsü Tümer, “11 ay kaldı. Yolcudur Abbas diyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ