Reklam
Reklam

365 GÜN 7/24 BU SESE DAYANILIR MI?

365 GÜN 7/24 BU SESE DAYANILIR MI?
  • 27.08.2020
Reklam

Kurtuluş Caddesi’nde bulunan su tahliye mazgallarından çıkan ses nedeniyle cadde sakinlerinin mağduriyeti devam ediyor.

Keşan’ın en işlek caddelerinden biri olan ve 365 gün neredeyse 7/24 trafik akışı devam eden caddedeki su tahliye mazgallarının düzgün monte edilmemesinden dolayı çıkardığı ses, cadde sakinlerini çileden çıkarıyor.

2019 yılı Ağustos ayından bu yana konuyla ilgili şikayetlerini bütün ilgili kurumlara ilettiklerini belirten cadde sakinleri, geçtiğimiz yıl konuyla ilgili haberin sitemizde yayımlanmasının ardından geçici bir çare bulunduğunu ancak bunun da 15-20 gün gibi bir süre devam ettiğini söyledi.

Mazgallara ses yapmaması için lastik yerleştirildiğini belirten cadde sakinleri, bir süre sonra deforme olduğunu ve eski haline döndüğünü belirtti.

Keşan Belediyesi Beyaz Masa başta olmak üzere şikayetlerini iletmedikleri yer kalmadığını da kaydeden cadde sakinleri, “Geçen yol Ağustos ayından beri 365 gün 7/24 bu sesi çekiyoruz. Evde hastası olan var, migreni olan var, nöbetten gelip istirahat etmek isteyen var. Özellikle gecenin sessizliğinde inanılmaz bir gürültü yapıyor ve sinirlerimiz iyice yıprandı.” diye konuştu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na da seslenen cadde sakinleri, “Belediye Başkanımıza soruyoruz: Nasıl bir yol izleyelim? Biz çok muzdaripiz. Trafiği mi keselim? Silahlanıp dağa mı çıkalım? Belediyeyi mi basalım? Biz bu sesi 365 gün 7/24 çekiyoruz. Sinirlerimiz iyice bozuldu.” şeklinde konuştu.

Cadde sakinleri, mazgalın bulunduğu bölgeden çektikleri videoyu da sitemize göndererek, yaşadıkları gelişmeyi anlattı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ