Reklam
Reklam

YARIN GÖK GÜRÜLTÜLÜ VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

YARIN GÖK GÜRÜLTÜLÜ VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR
  • 03.10.2019
Reklam

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, bölgemizin yarın akşam Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yapışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.

Geçtiğimiz hafta sonundan bu yanan genelde yağışsız, az bulutlu ve açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarın bölgenin batısından (Trakya) başlayacak yağışlarla birlikte, yerini hafta sonu serin ve yağışlı bir havaya bırakacağı tahmin ediliyor.

Yarın Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), 5 Ekim Cumartesi günü ise tüm bölgede sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yağıların, 6 Ekim 2019 Pazar günü bölgeyi terk emesi beklenirken, 7 Ekim Pazartesi günü bölgemizi terk etmesi ve aynı gün batıdan yeni yağışlı havanın etkisine girmesi tahmin ediliyor.

Bölgemiz genelinde halen mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde olan hava sıcaklarının 5 Ekim Cumartesi günü hissedilir derecede azalması bekleniyor. Mevsim normalleri civarı ve yer yer altına düşmesi beklenen hava sıcaklıklarının, 8 Ekim 2019 Salı gününden itibaren tüm bölgemizde tekrar artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın bölgemizin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, kuvvetli (40-70 Km/sat) edeceği tahmin ediliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ