Reklam
Reklam

“ADAY ADAYLIK BAŞVURUMU YAPACAĞIM; TERCİHİM EDİRNE’DİR”

“ADAY ADAYLIK BAŞVURUMU YAPACAĞIM; TERCİHİM EDİRNE’DİR”
  • 04.03.2023
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, bugün AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Saat 10.15 sıralarında başlayan toplantıya; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Nuran Uslu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Yıldız, Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül, AK Parti’li İl Genel Meclisi üyeleri, bazı belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

11 ili kapsayan ve asrın felaketi olarak gösterilen 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremleri anımsatarak konuşmasına başlayan Aksal, “Edirneli hemşerilerim depremin olduğu ilk andan itibaren ‘Biz nasıl yardım ederiz’ diye herkes elinden geleni yaptı. Ben deprem olur olmaz Ankara’ya geçtim. Edirne’den yardımlar için kamyonlar, insanlar yola çıkmıştı. Bölgeden arama kurtarma için gidenler ve başkanlarımız da bölgeye gitti. Başta Edirneli hemşerilerimiz olmak üzere tüm halkımıza teşekkür ederim. Bu aziz millet bu zor zamanda da ne kadar birlik beraberlik içerisinde olduğunu gösterdi.” dedi ve deprem bölgesine yaptığı ziyaretleri hakkında bilgi verdi.

TBMM’de kabul edilen EYT’nin Cuma günü itibarıyla Resmi Gazete’de de yayımlandığını ve başvuruların alınmaya başladığını dile getiren Fatma Aksal, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Edirne’ye yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulunan Aksal, şunları söyledi: “Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz bütün hizmetlerin takipçisiyiz. Edirne’de bir huzurevi projemiz vardı. Feshedilmişti ihalesi, o devam ediyor. Keşan’da çalışmalar devam ediyor. Uzunköprü’ye 200 yataklı bir devlet hastanesi yapıyoruz. Edirne’deki millet bahçesi projemiz, Keşan’daki meydan projemiz devam ediyor.”

“ADAY ADAYLIK BAŞVURUMU YAPACAĞIM; TERCİHİM EDİRNE’DİR”

Basın mensuplarından gelen soru üzerine önümüzdeki dönem için milletvekili aday adayı olmayı düşündüğünü vurgulayan Fatma Aksal, “Tabi önce teşkilatımız, partimiz karar verecektir listelere. Sonunda da milletimizin teveccühüdür. Çok müsterihim. Edirne gibi Osmanlı’ya bir asır başkentlik yapmış bir şehri Ankara’da temsil etmek inanılmaz büyük bir onur ve gurur. 5 yılı aşkın bir süredir Ankara’da, Edirne’yi temsil ediyorum. Partinin MKYK’sındayım. En yüksek karar organındayım. Ayrıca, TBMM’de KEFEK’in başkanlığını yapıyorum. İnsanın döneminde az olan görevler. Layıkıyla yapıyorum, çok müsterihim. Çok çalıştım, çok çalışıyorum Edirne için. Partimde alınan kararların altında imzam var. Edirne’de çok güzel işler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Süreç başladığında aday adaylık başvurumu yapacağım. Tercihim Edirne’dir.” dedi.

“ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİNİN ADAY OLMASINDAN DAHA DOĞAL NE OLABİLİR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masayla ilgili açıklamalarını da değerlendiren Fatma Aksal, şöyle devam etti: “Bizim adayımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Onun karşısına kimin aday olacağının hiçbir önemi yok diye defalarca söyledik. Görünmeyen bir 7’nci ayağı da olan 6’lı masa 12 tane toplantı yaptı. Uzun süredir toplanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman ‘Toplanırlar, konuşurlar, dağılırlar!’ dedi. Bu masadan bir şey çıkmasını beklemiyorduk. Biz bu ülkede Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne niye geçtik? Bu ülke koalisyonlardan çok çektiği için geçtik. Bu seçimden önce bir koalisyon. 6 partinin bir de görünmeyen 7’nci partinin, tam yetkiyle donatılmış genel başkanları bir araya geldi. Bu 7’li bir koalisyondur. Bu koalisyon nasıl karar verecek? Daha adayın kim olacağı konusunda karar veremiyorlar. Zaten en başta bir yanlış var. Bir ana muhalefet partisinin liderinin cumhurbaşkanı adayı olmasından daha doğal ne olabilir. Ama ‘Biz adayımızı açıklamayalım, yıpranır.’ diyorlar. Karşılarında 20 yılı aşkın bir süredir iktidarda olan bir parti var. Bir cumhurbaşkanı var. Artık ne yaparlar, bu onların takdiridir.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ