Reklam
Reklam

AK PARTI İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI ALTIN, KADIN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI

AK PARTI İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI ALTIN, KADIN HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI
  • 05.12.2020
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Altın açıklamasında, şunları ifade etti: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 5 Aralık 1934’te Anayasa’da seçim kanununda yapılan yasa değişikliği ile kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdi. Böylece Türk kadını birçok Avrupa ülkesinden daha önce bu demokratik hakka kavuştu.

Bu vesileyle AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın belirttiği gibi kadınların güçlenmesi, ülkenin güçlenmesi olduğuna inandık. Hizmet yolculuğumuzda her zaman mazlumun, haklının  yanında olmayı ve vatandaşlarımızın hayatına dokunmayı kendilerinden öğrendik.

Unutmayın, güçlü toplumlar güçlü kadınlardan oluşur. Sayın Cumhurbaşkanımızın günümüzde olduğu gibi Meclis’te de kadınların temsil oranını en yüksek seviyelerde görmek istediğini sürekli vurgulaması, kadınlara verdiği önemi ve değeri bir kez daha göstermiştir. Cumhurbaşkanımızın Kadınlara verdiği değer ve önem için kendilerine teşekkür ederiz.

Biz AK Parti olarak kadınların sorunlarının çözümüne yönelik Anayasa değişiklikleri yaparak birçok mağduriyetin önüne geçtik. Geleneğimizde ve tarih geçmişimizde, erkeğin yanında daima kadın kültürel değerlerimiz ve inançlarımız mevcuttur. Nitekim kutsal kitabımız da kadını cenneti ayaklarının altına sererek onu öncelemiştir. Biz de yuvayı yapan da ocağı tüttüren de kadındır

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, kadınlarımızın siyasi hayatın her aşamasında aktif yer alması için kapılarını sonuna kadar açmıştır. Çok iyi biliyoruz ki  millet iradesinin temsil edildiği Meclis’te toplumun yarısını oluşturan kadınların yeteri kadar temsil edilmemesi demokrasinin zayıf olduğunun bir göstergesi kabul edilmiştir

Kadınların hayatın her alanında söz sahibi olması ve güçlenmeleri için kadının insan haklarını koruyarak siyasal, sosyal ve ekonomik alanda kadın temsilini artırmak demokrasinin gelişiminde önemli bir odak noktasıdır. Türk kadınları başarılarıyla adını tarihe yazdırmıştır. Gücünü kendisi gibi güçlü atalarından alan Türk kadını bundan sonrada geleceğine sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Bu vesileyle kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıldönümünde Tüm Kadınlarımız 5 Aralık Hakları Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. İstiklâl Savaşı’nda kahramanca mücadele eden kadın kahramanlarımızı da rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ