Reklam
Reklam

AKSAL, CHP’NİN KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY SAYISINI DA ELEŞTİRDİ

AKSAL, CHP’NİN KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY SAYISINI DA ELEŞTİRDİ
  • 18.04.2023
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili 1. sıra adayı Fatma Aksal, seçim çalışmaları kapsamında, bugün AK Parti Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ve partililer katıldı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçiminde asıl hedefin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmadığını belirten Aksal, “Asıl hedef, güçlenen büyüyen ve artık ‘dünya beşten büyüktür’ diyen Türkiye’dir. Asıl hedef Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesidir. Ama bu millet feraset sahibidir. Ne olup bittiğini çok iyi biliyor.” dedi.

Fatma Aksal, 6’lı Masa’nın 7’inci ayağının HDP olduğuna dikkat çekerek, şunları ifade etti: “Ama HDP’yle görüntü vermeye utanıyorlardı. O hep masanın altındaydı. Ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun adı zikredildiği an Meral Akşener, ‘Bize seçimi kazanamayacak bir aday dayatılıyor, biz bu masada yokuz’ dedi ancak ondan sonra hangi güçler devreye girdiyse kumar masası dediği ‘Biz tehdit ediliyoruz, bize dayatılıyor’ dedikleri masaya Meral Akşener geri döndü. Zaten döndükten sonraki ruh durumunu da bu millet takdir ediyor. Herkes gördü. Kemal Kılıçdaroğlu’yla bu seçimi kazanamayacaklarını biliyorlar. Yanına bizim Anayasamızda olmayan ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı’ diye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı koydular. Bunların görevi nedir? Bunlar İstanbul’daki, Ankara’daki görevlerini yapıyorlar mı? Bunlar söz verdikleri vaatleri yerine getiriyorlar mı? ‘Aman Kemal Kılıçdaroğlu’nu güçlendirelim’ Çünkü Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına tek başına çıkamayacak. Onun seçimi kazanacaklarına kendileri de inanmıyorlar. Asıl hedef Tayyip Erdoğan değil. Asıl hedef, güçlenen büyüyen ve artık ‘dünya beşten büyüktür’ diyen Türkiye’dir. Asıl hedef Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesidir. Ama bu millet feraset sahibidir. Ne olup bittiğini çok iyi biliyor. PKK’nın uzantısı olan HDP’nin bir cumhurbaşkanı adayı yok. Kimi destekliyorlar? Kılıçdaroğlu’nu. FETÖ’cülerin desteklediği kim? Kılıçdaroğlu. İnşallah önümüzdeki seçimde de biz Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçeceğiz.”

“KADIN KONUSUNDAKİ VAATLERİNİ DE YERLERİNE GETİRMEDİLER”

CHP’nin Edirne milletvekili aday listesini de eleştiren Aksal, “Edirne kadın eğitim oranının ve istihdamının en yüksek olduğu illerin başında geliyor. Kadın konusu açıldığında CHP kimseye meydanı bırakmıyor. Kadınlar ve kadın haklarından bahsediyorlar. Ama lafta olmuyor bunlar. Ama lafta olmuyor bunlar. Bir de icraata bakmak lazım. CHP’nin listesine bakın. Edirne gibi bir şehirde bile bırakın seçilecek gibi bir sırada olmasını seçilemeyecek 4’üncü sırada bile bir kadın adayı yok. Sayın Kılıçdaroğlu, bundan 2 yıl önce mecliste bir kanun teklifi verdi. Dedi ki, ‘gelin önümüzdeki seçimlerde mecliste kadın temsil oranı %50 olsun’ Biz o gün kendisine dedik ki, ‘Ey Kılıçdaroğlu, bizim bunun için bir kanun teklifine ihtiyacımız yok. Siz CHP’nin genel başkanısınız. Eğer istiyorsanız %50 değil seçilecek yerlerin tamamına kadın adaylar koyabilirsiniz’ Ama bu gün geldiğimiz noktaya bir bakın Kılıçdaroğlu ve CHP verdikleri sözleri tutmadıkları gibi kadın konusundaki vaatlerini de yerlerine getirmediler. CHP’nin listelerinde kadın aday görüyor musunuz? Yok. Onlar, kadın hakları diye konuşur ama icraatı AK Parti yapar.”

Fatma Aksal, konuşmasının devamında bölgeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Aksal ve partililer daha sonra çarşı merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ