Reklam
Reklam

AKSAL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN İFTAR PROGRAMI VE AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA DA YER ALDI

AKSAL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN İFTAR PROGRAMI VE AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA DA YER ALDI
  • 08.04.2022
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Gürcistan Ombudsmanı Nino Lomjaria ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

KEFEK Başkanı Fatma Aksal, kabulde yaptığı konuşmada; Gürcistan Ombudsmanı ve heyetini TBMM’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kadim geleneklere sahip Türk ve Gürcü halkları arasında çok güçlü bağların bulunduğunu kaydeden Aksal, “Türk halkı, dünyanın en çetin coğrafyalarından olan Kafkasya’da, insan odaklı köklü bir medeniyet kuran Gürcistan halkına karşı daima dostane hisler beslemiştir. Halklarımız arasındaki bu köklü beşeri bağlar, bugün de ilişkilerimizin en güçlü dayanağıdır. Bizler artık ilişkilerimizi, stratejik ortaklık olarak tanımlıyoruz. Çok boyutlu ve çok yönlü bir ortaklığa sahibiz. Yöneticilerimiz kadar, iş adamlarımız ve halklarımız da yoğun etkileşim halindedir.” dedi.

Her alanda derinleşen ve genişleyen ikili ilişkilerin tamamlayıcı unsuru olarak parlamenter diplomaside de Gürcistan ile olan ilişkileri yoğun bir şekilde sürdürmek istediklerinin altını çizen Aksal, “Gazi Meclisimiz ile 103 yaşında köklü bir kurum olan Gürcü Parlamentosu arasındaki ilişkilerin Dışişleri Komisyonları ve Konya Milletvekilimiz Sayın Halil Etyemez‘in başkanlığını yaptığı Türkiye – Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubumuzun çabaları ile çok ileri seviyelere geldiğini görmekten de ayrıca memnunuz. Parlamentolarımız arasındaki işbirliğinin artırılması ilişkilerimizin geliştirilmesine güçlü bir zemin sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

AKSAL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN İFTAR PROGRAMI VE AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA DA YER ALDI

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Ramazan ayı münasebetiyle AK Parti Genel Merkezinde 27. Dönem Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen iftar programı ve AK Parti Grup toplantısına katıldı.

Ramazan ayı münasebetiyle gerçekleştirilen, 27. Dönem AK Parti Milletvekilleri ile iftar programı öncesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında AK Parti TBMM Grup toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Genel Merkezi’ndeki yoğun program sonrası TBMM KEFEK Başkanı ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, birlik beraberlik mesajı verdi.

Aksal, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Bu mübarek Ramazan ayında milletvekillerimiz, dava arkadaşlarımız ile birlikte Genel Merkezimizde birlikte grup toplantımızı ve iftar programımızı gerçekleştirdik. Kalabalık sofralarda Ramazan yaşamanın sevincini verdiği huzuru, pandemi nedeniyle son yıllarda tedbirli yaşıyorduk. Bu sene sofralarımızda bir arada olmaktan çok mutluyuz.

Son yıllarda yaşanan pandemi ,Karadeniz’in kuzeyinde başlayan savaş küresel krizi yüksek seviyelere taşıdı. Ekonomik, siyasi ve sosyal dengelerde yaşanan dalgalanmalarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde daima ülkemizin en yüksek seviyede fayda sağlamasına yönelik adımlar attık. 2023 yılı inşallah kalkınma programlarımızın dönüm noktası olan bir yıl olacak.

Tüm milletimize ve İslam alemine birlik beraberlik içinde hayırlı ramazanlar diliyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ