Reklam
Reklam

KURÇEREN: “SAROS’UN TÜM SORUNLARIYLA HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

KURÇEREN: “SAROS’UN TÜM SORUNLARIYLA HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”
  • 06.09.2022
Reklam

Erikli Çevre ve Güç Birliği Derneği (ERÇED) yöneticileri bugün, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nu ziyaret etti.

Dernek Başkan Yardımcısı Seher Kurçeren ile beraberindeki bazı yöneticiler, ilk olarak Başkan Helvacıoğlu‘na ziyarette bulundu.

KEŞAN BELEDİYESİNE ZİYARET…

ERÇED Başkan Yardımcısı Seher Kurçeren ve bazı dernek yöneticileri, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Kurçeren, şunları söyledi: “Erikli’nin en büyük kanayan yaralarından biri su idi. Suyun gelmesine sevindik. Karşı çıktığımız şey ise suyun geliş şekli ve orada yapılan yanlışlıklar. Kazı esnasında bütün yollarımız harap olmuştu. Sayın Başkan, Belediye ve Edirne Valiliğinin katkılarıyla 8 bin metrekarelik yolun ana caddelerinin kilit taşı olarak yapılacağını, diğer sokaklarda tamiratla tadilata gidileceğini belirtti. Arıtma konusunda da başkanımız tespitini doğru yapmış Kendisi de çalışmadığını kabul etti e en kısa zamanda revize edileceğini, hatta bu konuda bakanlıkla ilgili görüşme yapacağını ve önümüzdeki sezona da yetiştirme sözünü verdi.”

KEŞAN KENT KONSEYİ ZİYARET…

Dernek yöneticileri daha sonra Keşan Kent Konseyi Meclisi’ni ziyaret etti.

Seher Kurçeren ve yöneticiler, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ile Yürütme Kurulu tarafından karşılandı.

Ziyarette ilk olarak konuşan Kurçeren, kendilerinin de bir çevre derneği olduğunu ve Kent Konseyi ile işbirliğini pekiştirmek istediklerini belirterek, “Kendilerinden destek almak ve destek olmak adına kurulmuş bir derneğiz. Saros Körfezi şeridinin tüm soru ve sorunlarıyla hep birlikte mücadele edeceğiz. Bunu bildirmek adına burada bulunuyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan konuşan Hasan Karagöz de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karagöz şunlar söyledi: “Bundan sonra Erikli Sahili’ne dair ki buna daha sonra Yayla da eklenebilir, oluşumlarla birlikte ortak bir mücadele hattı oluşturma zeminimiz mevcut. Kent Konseyi, olağan genel kurulunda, Kent Çevre Ekoloji Meclisi koruma kararı aldık. Dolayısıyla bu Çevre Ekoloji Meclisi’ne Yayla ve Erikli’deki vatandaşlarımız da üye olabiliyorlar. Bu meclise üye olanlar, kendi aralarında 5 veya 7 kişilik bir temsil heyeti seçecekler. Şuan 90 bileşenimiz var. Kent Çevre Ekoloji Meclisi, bütün sorunlarla ilgili her türlü projeyi üretebilir ve dosya oluşturulabilir. Ortak karar haline dönüştürebilir. Ben arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bir dayanışmadır.” diye konuştu.

Ziyaret sohbet eşliğinde devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ