Reklam
Reklam

ANİ BASTIRAN ŞİDDETLİ YAĞIŞTA YAŞANANLAR KRİZ MASASINDAN ANLATILDI

ANİ BASTIRAN ŞİDDETLİ YAĞIŞTA YAŞANANLAR KRİZ MASASINDAN ANLATILDI
  • 29.06.2019
Reklam

Keşan’da dün saat 17.45 sıralarında etkili olan sağanak yağışta, 25 evin bodrumunu su bastı, çeşitli mahallelerde 6 ağaç devrildi, 13 araç suda mahsur kaldı, bazı yollarda da çökme oluştu.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı başkanlığında kriz masası oluşturularak, başkan yardımcıları ve birim amirleri halkı, meydana gelen olumsuzluklar hakkında bilgilendirdi.

Sosyal medya Facebook hesabı üzerinden canlı yayın yapılarak halk bilgilendirilirken, vatandaşlara çağrıda da bulunuldu.

Olumsuzlukların Keşan Belediyesi 153 Hattına bildirilmesini isteyen Yakup Balcı, tüm Keşan halkına geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Keşan’da yaşanan olumsuzluklara anında müdahale edildiğini kaydeden Balcı, çalışmaların gece boyunca devam edeceğini söyledi.

Birim amirleri tarafından sağanak yağış nedeniyle yaşanan olumsuzluklar da bildirildi.

Keşan’da kısa süren şiddetli sağanak yağışta, Hastane Caddesi, Şehitlik Parkı ve çeşitli mahallelerde olmak üzere toplam 6 adet ağacın devrildiği, Kurtuluş Caddesi’nde yolda çökme yaşandığı, Rasim Ergene Caddesi’nde ve bazı caddelerde yollarda deformasyonlar meydana geldiği, Aşağı, Yukarı ve Yenimescit mahalleleri olmak üzere 25 evin bodrum katlarında su baskınları yaşandığı, Orman Fidanlığı ve Bisiklet yolunda 13 aracın biriken sulardan dolayı mahsur kaldığı kaydedildi.

Ayrıca, olaylara ekip, ekipman, iş makinesi ve personelle en kısa sürede müdahale edildiği bilgisi de verildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ