Reklam
Reklam

ANNELERİ COVİD-19’A YAKALANAN TÜRK AİLE, MISIR’DAN AMBULANS UÇAKLA GETİRİLDİ

ANNELERİ COVİD-19’A YAKALANAN TÜRK AİLE, MISIR’DAN AMBULANS UÇAKLA GETİRİLDİ
  • 03.06.2020
Reklam

Mısır’da, Corona Virüsü (COVİD-19) testi pozitif çıkan Kader Biçer (38) ile COVİD-19 belirtileri gösteren eşi Veli Biçer ve 3 çocuğu, Sağlık Bakanlığının gönderdiği ambulans uçakla Kahire’den alınıp Türkiye’ye getirildi. Aile, Tekirdağ’da tedaviye alındı.
Mısır’ın başkenti Kahire’de yaşayan Türk vatandaşı Kader Biçer‘in yaptırdığı COVİD-19 testi pozitif çıktı. Ardından Biçer‘in eşi Veli Biçer‘de de COVİD-19 belirtilerine rastlanıldı. Biçer‘in çocukları Ensar, Ebrar ve Erva, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya çağrı yaparak, anne ve babalarının tedavilerinin Türkiye’de yapılmasını istedi.
Çağrının ardından, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı devreye girdi. Diplomatik yazışmaların yapılması sonrası Biçer ailesini almak için Kahire’ye bir ambulans uçak gönderildi. Biçer ailesini alan ambulans uçak Çorlu Atatürk Havalimanı’na DÜN akşam saatlerinde iniş yaptı. Aile üyeleri, ambulans uçaktan, ambulanslarla alınıp, Tekirdağ Devlet Hastanesine getirilerek tedaviye alındı. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ