Reklam
Reklam

“APAR TOPAR VE SAYGIDAN UZAK OLDU”

“APAR TOPAR VE SAYGIDAN UZAK OLDU”
  • 23.06.2020
Reklam

Keşan’da, bulunduğu yerden kaldırılarak yaklaşık 30 metre ilerisindeki bir noktaya taşınan Amel Baba Türbesi konusunda, CHP ve İYİ Parti’li yöneticilerden eleştiri geldi.

Bu tür çalışmaların aceleye yapılmaması gerektiğini dile getiren yöneticiler, “Yapılan bu iş, halka sormadan, apar topar ve saygıdan uzak oldu.” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve bazı belediye meclisi üyeler dün, Keşan ilçe merkezi ile sahillerde yaşanan bazı olumsuzluklara dikkat çekti.

İlk olarak Keşan’ın tarihi değerlerinden biri olan Amel Baba Türbesi’nin taşındığı yere giden partililer, Keşan’ın bu gibi durumlarla ülke gündeminde yer almaması gerektiğini kaydederek, “Konunun ekşisözlük’e taşınmasının ardından, türbenin taşınması olayı sosyal medya ve şehir gündeminde oldukça geniş yer tuttu.” denildi.

Partililer özellikle türbeden çıkan kemiklerin açık bir şekilde elle taşınmasına tepki göstererek, “Türkiye’ye kötü reklâm olduk.” dedi.

Anıtlar Kurulu ve diğer ilgili kurumların gerekli izinleri çok kısa sürede verdiğinin altını çizen Recep Pekcan, “Hastanenin orada bir Ferhat Ağa’nın Köprüsü var; acil durumlar için kullanılıyor ve çok dar bir yol. Orası için izin alınması gerekiyor ancak bir türlü izin verilmiyor. Ama türbeyi taşırken o izinleri küt diye alıyoruz. Bunu da Keşan halkına havale ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe de bu tür çalışmaların alelacele yapılmamasını vurgulayarak, şunları söyledi: “Yine alelacele alınan bir karar. Burası Keşan’ın bir değeri. ‘Ben yaptım oldu’ mantığını kaldırmaz burası. Neden bunu burada yatana saygı içinde yapmıyoruz da kondurdum oldu yapıyoruz. Keşan yine ülke gündemine manşet oldu. Yine kötü anlamda ulusal basına çıktık. Biraz daha birlikte çalışalım. Doğruyu hep birlikte bulalım.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ