Reklam
Reklam

“ARAÇLARI ÖZEL İŞLERİMİZDE KULLANSAYDIK, YAKIT MİKTARI BU KADARLA KALMAZ”

“ARAÇLARI ÖZEL İŞLERİMİZDE KULLANSAYDIK, YAKIT MİKTARI BU KADARLA KALMAZ”
  • 26.08.2022
Reklam

Dün yayımladığımız ‘Kurum araçları özel işlerde kullanılabilir mi?’ haberimizle ilgili açıklamada bulunan Edirne İli Damızlık Koyun Keçi Yetiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırbaş, birlik araçlarının hiçbir zaman şahsi işlerde kullanılmadığını söyledi.

“ARAÇLARI ÖZEL İŞLERİMİZDE KULLANSAYDIK, YAKIT MİKTARI BU KADARLA KALMAZ”

Birliğe ait araçların araç yakıt giderinin aylık ortalama 3 bin TL olduğunu vurgulayan Kırbaş, “Birliğimize ait 3 aracımız bulunuyor. Haftada en az bir gün Edirne’ye gidiyoruz. Buna rağmen aylık yakıtımız ortalama 3 bin TL’dir. Biz bu araçları özel işlerimizde kullansaydık, yakıt miktarı bu kadarla kalmaz.” dedi.

Yönetim olarak birlik giderlerine çok dikkat ettiklerini dile getiren Ahmet Kırbaş, araçlar Keşan Belediyesi Kapalı Otoparkı’nda bulunduğunu ve giriş çıkış saatlerinin belli olduğunu söyledi.

“ELEŞTİRİDE BULUNAN KİŞİNİN DÜĞÜNÜNE DE BİRLİK ARACIYLA GİDİLMİŞ”

Kırbaş şöyle devam etti: “Tüzüğümüzün 15. maddesinde, başkanın üyeleri temsil yetkisi bulunuyor. Yani başkan, birlik üyelerini temsilen bir düğüne ya da etkinliğe gidiyorsa aracı kullanabilir. Kaldı ki söz konusu eleştiride bulunan kişinin düğününe de önceki dönem başkanımız birlik aracıyla gitmiştir. Bu kişi o zaman neden eleştiride bulunmadı. Burada çamur at izi kalsın mantığıyla eleştiri yapılmış.”

Daha önce savcılığa şikâyet edildiklerini, tüm evrakların ve hesapların savcılık tarafından tek tek denetlendiğinin altını çizen Başkan Ahmet Kırbaş, inceme sonucu kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiğini aktardı.

“HER GENEL KURUL ÖNCESİ YEMİN MALİ MÜŞAVİR TARAFINDAN DENETLENİYORUZ”

“Her genel kurul öncesi kendi isteğimizle yemin mali müşavir tarafından denetleniyoruz ve bunun için ücret ödüyoruz.” diyen Kırbaş, isteyen her üyenin birliğe gelip araçların mazot ve otopark giriş çıkış fişlerini inceleyebileceğini belirterek, “Kimseye veremeyecek hesabımız yok.” diye konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ