Reklam
Reklam

ASAYİŞ, NORKOTİK VE TRAFİK UYGULAMASI….

ASAYİŞ, NORKOTİK VE TRAFİK UYGULAMASI….
  • 25.06.2019
Reklam

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, dün 21.30-23.15 saatleri arasında uygulama yapıldı.

Asayiş, Narkotik, Trafik ve Motosikletli Yunus ekiplerinin katıldığı uygulama, Keşan Meslek Yüksekokulu arkası, Paşayiğit Caddesi ve Kurtuluş Caddesinde yapıldı.

27 araç, 5 motosiklet ve 92 kişinin sorgulandığı uygulamada; bir araç sürücüsüne 337 promil alkollü olduğu için 1.002 TL idari ceza, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten de ayrıca işlem yapıldı. Bir araç sürücüsüne muayenesiz araç kullanmaktan 235 TL idari ceza kesildi. Uygulamada; kişi ve araçlara yönelik toplam 1.237 TL idari ceza kesildi.

Uygulamada, GBT’si sorgulanan 92 kişinin aranan şahıslardan olmadığı tespit edilirken, durumundan şüphelenilen M.P. ve C.K’nın GBT sorgusunda ve kaba üst aramasında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, Narkotik ekiplerine teslim edildi. C.K’nın Narkotik ekiplerince yapılan detaylı aramasında ise iç çamaşırında kağıda sarılı toplam 10 gr. Bonzai maddesi ele geçirildi. M.P’nın detaylı aramasında ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. C.K’ya uyuşturucu madde kullanmaktan adli işlem başlatıldı.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Saat 21.00 sıralarında ise motosikletli Yunus ekiplerince, Zati Yörüker Caddesi üzerinde şüpheli K.Y’nın yapılan üst aramasında herhangi bir suç unsuruna rastlanılmazken, GBT sorgusunda ise Keşan Asliye Ceza Mahkemesince ‘mala zarar verme’ suçundan aranması bulunduğu tespit edilerek, gözaltına alındı.

BONZAİ MADDESİ ELE GEÇİRİLDİ

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı motosikletli Yunus ekipleri tarafından, dün saat 16.00 sıralarında, Yenimescit Mahallesi Şehit Piyade Er Hakan Korkmaz Caddesi üzerinde, durumundan şüphelenilen bir kişinin üst araması yapıldı.

Ekipler, H.U’da yapılan üst aramasında kağıda sarılı halde 2 adet bonzai maddesi ele geçirdi.

H.U.’ya TCK 191 kapsamında adli işlem yapılarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliğinde yapılan sorgulamasının ardından serbest bırakıldı.

ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı motosikletli Yunus ekiplerince, dün saat 19.40 sıralarında, durumundan şüphelenilen 22 AAR plakalı araç durdurulmak istendi. ‘Dur!’ ihtarına uymayarak kaçan araç bir süre takip edildikten sonra Bolayır Caddesi üzerinde araçtan beyaz toplar halinde kağıtlar atıldığı fark etildi. Yapılan incelemede, araçtan 8 adet kağıda sarılı esrar maddesi atıldığı tespit edildi. Araç yakalanamadı ancak sürücüsü M.Ü Polis Merkezi Amirliğine gelerek teslim oldu. İfadesinde M.Ü, kamyon şoförü olduğunu, aracında sigorta bulunmadığını ve bundan dolayı kaçtığını söyledi. Konuyla ilgili cumhuriyet savcısının talimatı ile adli işlem başlatıldı, ‘Dur’ ihtarına uymadığı için de işlem uygulandı. Araçta bulunan diğer kişi G.Ç’de yakalanarak, hakkında adli işlem yapıldı.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ