Reklam
Reklam

ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZESİ AÇMAK İÇİN TRAKYA’DA YER ARIYOR

ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZESİ AÇMAK İÇİN TRAKYA’DA YER ARIYOR
  • 17.02.2020
Reklam

Aslen Kırklareli’ne bağlı Vizeli olup, Vize ve Hollanda’da yaşamını sürdüren, Hollanda’da yıllardır Çanakkale ve  Atatürk müzesi ile Avrupa’da milyonlarca insanın  sevgisini kazanan ve geçen yıl 27 Nisan’da  Hollanda’daki müzesi Türk Dünyası Dünya Kültür ödülünü alan, Hollanda Kraliyet Madalya sahibi ve  2005 yılında Hollanda da halk oylaması ile 40 yılın en iyi kalpli insanı seçilen Bülent Türker, Türkiye deki objeleri ve Hollanda’daki malzemelerinin bir bölümü ile Trakya’da tarihi binada muhteşem bir Atatürk ve Çanakkale Galerisi açmak istediğini, bu konuda  duyarlı belediyelerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu, elinde bulunan  koleksiyonunu Türkiye’deki insanların da görmesi gerektiğini ve gençlere

Atatürk ve Çanakkale’yi sevdirmeyi düşündüğünü belirtti.

“Bu konuda tarihi bir bina olursa daha iyi olur. Büyük bir yer olmalı ve hatta yurt dışındaki Atatürk’ün altın işlemeli silahını da bu  galeriye getirmeyi düşünüyorum.” diyen Bülent Türker, “Vizeli olmaktan gurur duyuyorum. 25 yıllık yurt dışı koleksiyonum ve dünyanın her yerinden satın aldığım  malzemeleri halkımız görmeli.Hatta girişten alınacak ufak meblağlarında sokak hayvanları ve  başarılı sporcular ile  engelli insanlar için projelerde kullanmayı planlıyoruz. Bu galeriyi açacak belediye, gelecek yüz binlerce  ziyaretçinin il veya ilçeye ne kadar büyük getiri sağlayacağını düşünmeli. Trakya’da böyle bir galeri yok. Bunun için görüşmelere açığım.” şeklinde konuştu.

Bülent Türker, 10 yıldır Fransa, Hollanda, Almanya ve Belçika’da fuarlarda açtığı  Atatürk ve Çanakkale Müzesi ve 2015 yıllından beride Hollanda’daki kendi evindeki 309 m2 müzesi ile 1 milyondan fazla insana ücretsiz olarak Çanakkale ve Atatürk’ü tanıtıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ