Reklam
Reklam

AV. NİLÜFER ERK OĞUZ: “GENÇLİĞİMİZİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMAK TÜM TOPLUMUN GÖREVİDİR”

AV. NİLÜFER ERK OĞUZ: “GENÇLİĞİMİZİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMAK TÜM TOPLUMUN GÖREVİDİR”
  • 27.06.2020
Reklam

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Keşan Şubesi Başkanı Av. Nilüfer Erk Oğuz, ‘Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’ nedeniyle yaptığı açıklamada, gençleri uyuşturucudan uzak tutmanın tüm toplumun görevi olduğu bildirildi.

Madde kullanımının önlenebilir bir halk sağlığı sorunu ve mücadelesi olduğunu belirten Erk Oğuz, “Ancak, toplumun tüm katmanlarının iş birliği ile gerçekleşebilecektir.” dedi.

“EN ÖNEMLİ <ÖNLENEBİLİR HALK SAĞLIĞI> SORUNLARINDAN BİRİ”

Av. Nilüfer Erk Oğuz, açıklamasında şunları dile getirdi: “Gençliğimizi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür olarak yetiştirmeyi görev addeden Cumhuriyet Kadınları olarak, onları esaret altına alan her çeşit uyuşturucu-uyarıcı madde kullanımı ile sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz.

Her yıl 26 Haziran’da tüm dünyada gündeme gelen <Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü>ne dikkat çekiyoruz.

Uyuşturucu-uyarıcı madde kullanımının ciddi kişisel ve toplumsal sonuçları olan en önemli <Önlenebilir halk sağlığı> sorunlarından biri olduğu vurguluyoruz.

Madde kullanımı sadece bir maddenin kullanılması ile sınırlı olmayan bir durumdur. Madde kullanımına eşlik eden birçok davranış örüntüsü ile birlikte bir yaşam tarzı oluşturmaktadır.

Kullanan kişide bilişsel, ruhsal ve davranışsal sorunlar ortaya çıkmakta; sosyal ilişkiler ve işlevsellik, olumsuz yönde etkilenmekte; yasal sorunlar görülebilmektedir.

Madde kullanımının olumsuz sonuçları, öncelikle kullanan kişide görülür. Ancak madde kullanan kişinin aile, yakın çevresi ve giderek tüm toplum, bu olumsuz sonuçları ile karşılaşmaktadır.

Madde bağımlılığı ile mücadelede, öncelikli hedefin, madde kullanımını önlemek; ikincil hedefin ise madde kullanan kişilerin tedavisi ve rehabilitasyonudur.”

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

“Tüm toplumumuza, bu mücadelenin toplumun bütün katmanlarının iş birliği ile gerçekleştirilebileceğini hatırlatmak istiyoruz.” diyen Av. Nilüfer Erk Oğuz, açıklamasını şöyle tamamladı: “Gençliğimizi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür olarak yetiştirmeyi görev addeden Cumhuriyet Kadınları olarak, toplumun fikrini, irfanını, vicdanını esaret altına alan her çeşit uyuşturucu-uyarıcı madde kullanımı ile sonuna kadar mücadele edeceğimizi, kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ