Reklam
Reklam

KAYMAZ: “TARIM SEZONUN ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

KAYMAZ: “TARIM SEZONUN ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”
  • 15.06.2021
Reklam

Keşan Ticaret Borsası’nda bugün gerçekleştirilen temsili salon satışında, yeni mahsul arpanın kilogramı 6,20 TL’den işlem gördü.

Keşan Ticaret Borsasındaki salon satışında, çiftçi İhsan Demirbaş‘ın getirdiği 800 kilogram arpa, yapılan açık artırmada kilogramı 6,20 liradan Habil Ataman tarafından satın alındı.

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, arpa satışının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin güzel bir haber vererek, besicilerin yem hammaddesi yönünden mağdur etmeyeceklerini açıkladığını ifade etti.

TMO’nun geçen yıl arpa ağırlıklı bir destek verdiğini dile getiren Kaymaz. “Hayvancılarımızı bir nebze de olsa mutlu etti. 2021 yılı tarım sezonun tüm üreticilere, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Demirbaş’a Keşan Ticaret Borsası tarafından plaket ve 50 litrelik mazot fişi, Keşan Ziraat Odası tarafından çeyrek altın, 326 Sayılı Keşan Tarım Kredi Kooperatifi tarafından da bor ve yaprak gübresi hediye edildi. (AA)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ