Reklam
Reklam

BAŞBUĞ, SAĞLAR VE ATAKLI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

BAŞBUĞ, SAĞLAR VE ATAKLI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
  • 06.01.2021
Reklam

AK Parti Trakya teşkilatlarınca eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı’nın darbe, CHP’li Fikri Sağlar’ın ise başörtüsü ile ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusunda bulunuldu.

AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Edirne Adliyesinde suç duyurusunda bulunulmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğrudan milletin yürüttüğü ve onun temsilcisi olan TBMM’nin yönettiği bir istiklal mücadelesi sonunda kurulduğunu belirtti.

Her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olduğunu ifade eden İba, şunları kaydetti:

“Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır. Faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur.

Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır.” (AA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ