Reklam
Reklam

BASİT USULE TABİ ESNAFA 3 AY SÜREYLE 1.000 TL HİBE VERİLECEK

BASİT USULE TABİ ESNAFA 3 AY SÜREYLE 1.000 TL HİBE VERİLECEK
  • 14.12.2020
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 saat süren Kabine Toplantısı’nın ardından canlı yayında yaptığı açıklamada, yılbaşında uygulanacak kısıtlama ve esnafa yönelik uygulama paketleri hakkında bilgi verdi.

COVİD-19 salgınına yönelik alınan tedbirlerin uygulanmaya başlamasıyla birlikte salgınında düşüşe geçildiğini ifade eden Erdoğan, vatandaşlardan kurallara aynı şekilde uymaya devam etmelerini istedi.

31 ARALIK PERŞEMBE SAAT 21.00’DEN 4 OCAK PAZARTESİ SAAT 05.00’E KADAR YASAK VAR

Yılbaşı döneminde evlerde toplanmaları önlemek adına ilave bir tedbirin de getirileceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, uygulanacak yeni kısıtlamayı kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yılbaşı kısıtlamasına yönelik yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır.” dedi.

Yıl sonuna kadar %20’den %10’a indirilen gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranlarının uygulanma süresinin 1 Haziran’a kadar uzatıldığını kaydeden Erdoğan, “%18’den %8’e indirdiğimiz iş yeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranını da 1 Haziran’a kadar %8 olarak uygulamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Basit usule tabi esnaflara 3 ay süre ile ayda 1000 TL hibe verileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ifade etti: “Hibe şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden; taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. İş yeri kirada olan esnafa büyük şehirlerde 750 TL, diğer şehirlerde ayda 500 TL kira desteği yapılacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ