Reklam
Reklam

KILINÇ: “KEŞAN KENT MÜZESİ’NE 5 MİLYON HİBE DESTEĞİ DAHA SAĞLADIK”

KILINÇ: “KEŞAN KENT MÜZESİ’NE 5 MİLYON HİBE DESTEĞİ DAHA SAĞLADIK”
  • 22.08.2022
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığından Keşan Kent Müzesi’ne 5 milyon TL daha hibe kazandırıldığı müjdesini verdi.

“KEŞAN’IMIZA DAHA İYİ HİZMET ETMEK İÇİN GAYRETİ ELDEN BIRAKMADIK”

“Yeni haftaya çok güzel bir müjdeli haber ile başlıyoruz.” diyerek açıklamasına başlayan Kılınç, şunları ifade etti: “Keşan’ımıza daha iyi hizmet etmek ve ihtiyaç duyulan her noktada hizmetlerimizi vatandaşlarımıza ulaştırmak için AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı olarak gayreti elden hiç bırakmadık.

Bugün de Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan aldığımız yeni hibe desteğini halkımıza müjdelemenin sevinci içindeyiz.

Yaptığımız görüşmeler ve çalışmalarla ilgili çeşitli kurumlardan hibe destekleri alarak Keşan’ımızın bütçesini daha iyi koşullarda kullanmaya çalışıyoruz.

Keşan Belediyemizin vizyon projelerinden olan Keşan Kent Müzesi’ne, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 5 milyon TL daha hibe geldi.

Daha önce alınan 3+4 milyon TL’lik iki ayrı hibe ve gelen son 5 milyon TL’lik hibe ile Keşan Kent Müzesi’ne gelen toplam hibe desteği miktarı 12 milyon TL oldu.

Cumhur İttifakı olarak Keşan Belediyesi’ni kazandıktan sonra Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde, hükümetimizin desteği ile şehrimizde birçok önemli yatırım ve hizmeti hayata geçirirken, hibe desteklerle de kaynaklarımızı koruyarak şehrimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Seçim döneminde dile getirdiğimiz gibi hükümetimizin desteğini sonuna kadar yanımızda hissediyor, devletimizin ve hükümetimizin; yatırım, proje ve hizmetlerine Keşan Belediyemizin ve hemşehrilerimizin en kolay şekilde ulaşması için çalışıyoruz.”

“YAŞAYAN BİR MÜZE OLARAK TASARLANIYOR”

Keşan Kent Müzesi’ni Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı olan 2022 yılında hizmete açmayı planladıklarını dile getiren Gürcan Kılınç, “Keşan Kent Müzemiz ile şehrimizin geçmişini en doğru şekilde gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Keşan Kent Müzemizde tarih kokan envanter toplama faaliyetleri ve sözlü tarih çalışmaları devam ediyor.

Keşan Kent Müzesi, yaşayan bir müze olarak tasarlanıyor. Kafesi, tramvay hattı, çevre düzenlemeleri ile geçmişle gelecek arasında köprü kuran bir müzemizin açılışı için hem bizler hem de hemşehrilerimiz sabırsızlanıyor.

Kısa zaman sonra hem Keşan’ımızın hem de bölgemizin uğrak mekanlarının başında gelecek bir mekanı devletimiz ve hükümetimizin desteği ile Keşan’a kazandırmış olacağız. Sadece bir kez değil tekrar tekrar ziyaret edilecek bir müze hazırlanıyor.

Tepeden tırnağa, çatısından bodrum katına kadar tarihi dokuyu koruyup geliştirerek adeta iğneyle kuyu kazar gibi bir restorasyon çalışması yürütülüyor.

Gelişen ve büyüyen ülkemizde Keşan’ımızın da hak ettiği büyümeyi elde etmesi için çalışmalar yürütüyoruz.

Kent müzesi ve diğer projelerimiz ile ilgili desteklerinin hiçbir zaman esirgemeyen AK Parti Edirne il Başkanımız Belgin İba’ya, Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz.

Şehrimize kazandırdığımız yenilikçi projeleri en güzel şekilde hayata geçirmek için kaynaklar oluşturuyoruz.

Halkımızın sorunlarını çözmeye devam ediyoruz, şehrimizin; bizden ve hükümetimizden beklentilerini en üst düzeyde karşılamaya devam ediyoruz.

Bakanlıklar düzeyinde yaptığımız girişimlerimiz sonucu elde ettiğimiz hibe ve destekler şehrimize hayırlı olsun.”

“CUMHURİYET MEYDANI PROJEMİZ ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞIMIZIN DESTEKLERİYLE BAŞLIYOR”

Gürcan Kılınç açıklamasını şöyle tamamladı: “Meydan projemiz de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın destekleriyle başlıyor. Keşan’ımız için her gün çaba sarf ediyor çok çalışıyoruz. Cumhuriyet Meydanı projesi ile Keşan’ın çehresi değişecek ve güzelleşecek katkı sunan herekse teşekkür ederiz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ