Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU’NDAN 3 AYRI KUTLAMA MESAJI…

BAŞKAN HELVACIOĞLU’NDAN 3 AYRI KUTLAMA MESAJI…
  • 31.08.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 1 Eylül Dünya Barış Günü, Adli Yılın açılışı ve Zabıta Haftası’nın 194. kuruluş yıldönümü nedeniyle ayrı ayrı mesaj yayımladı.

 “GELECEK NESİLLERE BIRAKILACAK EN KIYMETLİ MİRAS BARIŞTIR”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, 1 Eylül Dünya Barış Günü ile ilgili yayımladığı mesaj şöyle: Yüzyıllarca dünyaya adalet ve hoşgörüyü götürmüş ataların çocukları, <Yurtta Sulh, Cihanda Sulh> diyen Atatürk’ün düşüncelerini şiar edinmiş nesiller olarak barışı önemsiyoruz. Buna rağmen maalesef dünyada sorunların çözümünde savaş, hala ilk seçenek olarak öne konulmaktadır. İnsanlığın barışa ve huzura olan hasreti her daim artmaktadır. Birçok ülkede çocukların, kadınların, savunmasız insanların ve masum vatandaşların katledilmesi, yüzbinlerce kişinin sakat bırakılması, savaşlardan kaçan ve mülteci durumuna düşen ailelerin problemleri hüzün vericidir. Dünya Barış Günü’nün; dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Gelecek nesillere kalıcı barışın ve daha güzel bir gelecek bırakabilmek ümidiyle, 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutluyorum.”

“YENİ ADLİ YILIN, TÜM İNSANLIK İÇİN ADİL BİR YIL OLMASI ARZUSUYLA”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yeni adli yılın açılışıyla ilgili yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:Yeni adli yıl hayırlı olsun Adalet hizmetini etkin, verimli, hızlı ve tarafsız bir şekilde yerine getirmeye çalışan tüm hukukçularımızı kutluyor, yeni adli yılın hayırlı olmasını diliyorum. Temel hak ve özgürlüklerin teminatı olan hukuk devleti prensiplerinin daha da güçlenmesini, adalete güvenin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Başta Keşanlılar olmak üzere tüm milletimizin adalet beklentisinin adil, tarafsız, bağımsız, etkili ve süratli bir biçimde yerine getirilmesi bu adli yılda beklentimizdir. Bu asil görevde mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çalışmalarda bulunan hakimlerimizi, savcılarımızı, avukatlarımızı ve adliye personelimizi tebrik ediyor, ebediyete intikal eden hukukçularımızı rahmetle anıyorum. Yeni adli yılın, tüm insanlık için adil bir yıl olması arzusuyla.”

“ZABITALARIMIZ, DAHA YAŞANABİLİR KEŞAN İÇİN GAYRET GÖSTEREN KAHRAMANLARDIR”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Mesajında zabıtaların daha yaşanabilir bir Keşan için gayret gösteren kahramanlar olduğunu belirten Helvacıoğlu, şu düşüncelere yer verdi: “Zabıta Haftası’nın 194. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, köklü teşkilatımızın Keşan Belediyesi’nde görev yapan özverili ve çalışkan zabıtalarını kutlarım. Zabıtalarımız tarafından, Keşan’da halkın sağlığı, huzuru ve güvenliği için gösterilen özveri her türlü takdirin üzerindedir. Onlar, yaşanabilir bir Keşan için gayret gösteren kahramanlardır. Eminim zabıtamız vatandaşlarımızın yanında ve hizmetinde olarak daha nice başarılara imza atacaktır. Başta Keşan Belediyesinde görev yapan zabıtalarımız olmak üzere ülkemizin tüm zabıtalarının haftasını kutluyor, kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ