Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU’NDAN PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİNE SERT TEPKİ: “SİZ HAYVAN BİLE OLAMAZSINIZ!”

BAŞKAN HELVACIOĞLU’NDAN PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİNE SERT TEPKİ: “SİZ HAYVAN BİLE OLAMAZSINIZ!”
  • 21.07.2020
Reklam

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in eski sevgilisi tarafından öldürülmesi büyük tepki çekti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kadına şiddet uygulayanlara insan denmeyeceği gibi, hayvan da değildir. Size hayvan demek lütuf olur. Mesela boz ayılar, bir sığırı tek darbede öldürebilir ama bu güçlerini eşlerine kullanmazlar. Mesela kurtlar, 750 kilo çene basınç gücüne sahip olmalarına rağmen eşlerine saldırmazlar. Siz hayvan bile olamazsınız.” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın Ula ilçesinde üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in eski sevgilisi tarafından hunharca öldürülmesi tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Yaşananlara bir tepki de 1 kız ve 1 erkek olmak üzere 2 çocuk babası olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan geldi. Helvacıoğlu, hem şahsi hem de belediyenin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla olaya tepki gösterdi.

Başkan Helvacıoğlu, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir Belediye Başkanı olarak değil, bir baba olarak sesleniyorum: Siz, erkek olmuşsunuz ama adam olamamışsınız. Çünkü adam olmak bir cinsiyet meselesi değil, bir şahsiyet meselesidir. Kadına şiddet uygulayanlara insan denmeyeceği gibi, hayvan da değildir. Size hayvan demek lütuf olur. Mesela boz ayılar, bir sığırı tek darbede öldürebilir ama bu güçlerini eşlerine kullanmazlar. Mesela kurtlar, 750 kilo çene basınç gücüne sahip olmalarına rağmen eşlerine saldırmazlar. Siz hayvan bile olamazsınız. Birazcık kardeşim, birazcık olsun kadınların yüzüne bakmaya yüzünüz olsun. Allah Pınar Gültekin evladımıza rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.” ifadelerini kullandı.

Paylaşım kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ