Reklam
Reklam

BAYRAKLARI GÖNDERE ÖĞRETMENLER ÇEKTİ

BAYRAKLARI GÖNDERE ÖĞRETMENLER ÇEKTİ
  • 14.09.2020
Reklam

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bugün, 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle çelenk sunma töreni yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen ve saat 09.00 sıralarında başlayan törende, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından Atatürk Anıtı’nda çelenk sunuldu.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

COVİD-19 pandemisi nedeniyle öğrencilerin katılmadığı törende, Türk bayraklarını göndere öğretmenler çekti.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, okullarda tüm önlemlerin alındığını belirtti.

EDİRNE’DE DE TÖREN DÜZENLENDİ

Edirne’de, İlköğretim Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

Törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Yeni dönemin umutla, inançla ve sağlıkla başladığını belirten Arpacı, “Eğitime uzaktan eğitim ve İlkokul 1. sınıflarımız ile okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitimi ile başlıyoruz. Bu yıl eğitim öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan sadece çocuklarımız değil; velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımızdır. Bu süreçte çocuklarımızın heyecanına ve coşkusuna hep birlikte ortak olacağız.” dedi.

Okullarda yeni tip Corona Virüsü (COVİD-19) tedbirlerinin alındığını aktaran Arpacı, şunları kaydetti: “Salgının ilk günlerinden itibaren bakanlığımızca eğitimin aksamaması için her türlü önlem alınmış, tüm tedbirler uygulanmıştır. Başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında okullarımızı güvenle açmak için salgına karşı tüm tedbirleri alarak hazırlıklarımızı tamamladık.

Tüm eğitim camiamızın şefkati, heyecanı, özeni ve fedakarlığı ile çıktığımız bu yolda 2023 ve 2071 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Öğrencilerimizin yeni şeyler öğrenip keşfettiklerinde gözlerinde gördüğümüz kıvılcımlar her zaman yolumuzu aydınlatacak. Bizim çocuklarımız eğitimde yine başarıdan başarıya koşarken aynı zamanda, okuyan, araştıran, düşünen ve vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişecektir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ