Reklam
Reklam

BELEDİYE İLE SÖZLEŞME İMZALAMAYAN FİRMALAR, MEZAR VE MEZAR ONARIMI YAPAMAYACAK

BELEDİYE İLE SÖZLEŞME İMZALAMAYAN FİRMALAR, MEZAR VE MEZAR ONARIMI YAPAMAYACAK
  • 20.02.2020
Reklam

Keşan Belediyesi, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı mezarlıklarda, mezar yapımı ve onarımına düzen ve disiplin getirmek için çalışma başlattı, belediye ile sözleşme imzalamayan firmalar ilçe merkezindeki mezarlıklarda mezar yapımı ve onarımı yapamayacak.

Keşan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi Sorumlusu Taner Güngör, ilçe sınırları içinde bulunan mezarlıklarda her türlü mezar yapımı, tamir ve onarımı işi yapacak firmaların Keşan Belediyesi ile sözleşme imzalaması gerektiğini bildirdi.

Güngör, ilçe sınırları içerisinde bulunan Asri Mezarlık, Enez yolu Mezarlığı, İstasyon Mahallesi Mezarlığı, Paşayiğit Mahallesi Mezarlığı, İzzetiye Mahallesi Mezarlığı’nda her türlü mezar yapımı, tamir ve onarım işi yapacak firmaların Keşan Belediye Başkanlığı Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Mezarlıklar Birimi’ne gelerek sözleşme imzalaması gerektiğini dile getirdi.

Sözleşme yapılabilmesi için Keşan Belediyesinden alınmış iş yeri açma ruhsatı gerekliliğine de dikkat çeken Taner Güngör, belediye ile sözleşme imzalamayıp yetkili kılınmayan firmaların söz konusu mezarlıklarda her türlü mezar yapımı, onarım işinde çalışamayacaklarını dile getirdi.

Güngör, bu uygulamanın mezarlıklarda ehil olmayan kişilerin çalışmasını engellemek ve olumsuz durumların ortaya çıkmasının önüne geçmek için gerçekleştirildiğini ifade etti.

Taner Güngör, vatandaşların manevi duygularını yoğun olarak yaşadığı mezarlık alanlarının, temiz ve huzurlu ve güvenli bir yapıda olması için çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ