Reklam
Reklam

BELEDİYENİN HAFRİYAT ALANI HAZIR…

BELEDİYENİN HAFRİYAT ALANI HAZIR…
  • 08.11.2019
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından Belkoop civarında yapılan hafriyat alanının tamamlandığı açıklandı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün saat 10.00’da Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ve Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman ile birlikte hafriyat alanına giderek burada incelemede ve açıklamada bulundu.

Helvacıoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün hafriyat bölgemizdeyiz. Keşan’ın Toplu Konut bölgesinde hafriyat sahasındayız. Hafriyat sahamızda bir düzenleme yaptık. Bundan 1-2 ay önce bu alanı düzenleyeceğimizi açıklamıştık. 15 bin metrekarelik bir alanın etrafını tel örgü ile çevreledik. Artık Keşan’da, Gelibolu, Malkara, Enez  ve etrafınızdaki ilçelerde tek izinli döküm hafriyat sahasını planladık, kontrol altına aldık. Nöbetçi arkadaşlarımız için kulübe yaptık. Artık herkes her yere istediği gibi hafriyatını atamayacak. Çevre anlamında büyük cezaları var. Çevre anlamında bu konunun Keşan Belediyesi’nin yaptığı önemli işlerden biri olduğunu düşünüyorum. 15 bim metrekarelik bu hafriyat alanımız izinli tek hafriyat sahasıyız. Çanakkale Köprüsü’nün hafriyatları bile bu alana gelecek çünkü bölgede tek izinli hafriyat alanı burası.”

Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman da, bu alana inşaat atıkları, inşaat kazılarından çıkan molozlar, taş, toprak döküleceğini ve buraya çöp dökülmeyeceğini belirterek, “Keşan’da çevre kirliliği olmaması için hafriyatların bu alana dökülmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ise, bu alana hafriyat dökmek isteyenlerin gerekli bilgileri 153’ten veya Belediyeye başvurarak öğrenebileceğini, Temizlik İşleri veya Mali Hizmetler Müdürlüğünden gerekli bilgileri alabileceğini ve m3 başına 4.75 TL bedel alınacağını bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ