Reklam
Reklam

BELEDİYEYE ALINAN 8 ARAÇLA AÇILIŞ TURU ATILDI

BELEDİYEYE ALINAN 8 ARAÇLA AÇILIŞ TURU ATILDI
  • 23.07.2020
Reklam

Yolu beton yapılan ve kaldırım ile refüj çalışmalarıyla yenilenen Muhtar Ali Çevikel Caddesi, bugün trafiğe açıldı.

Caddenin trafiğe açılması nedeniyle saat 11.00 sıralarında program düzenlendi.

Programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, merhum muhtar Ali Haydar Çevikel’in yakınları ve mahalle sakinleri katıldı.

Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, caddeye Muhtar Ali Çevikel ismini veren dönemin Keşan Belediye Mehmet Özcan ile meclis üyelerine teşekkür etti.

Sözlerine Muhtar Ali Çevikel’i anarak başlayan Mustafa Helvacıoğlu, İspat Cami Mahalleli olmanın gururunu yaşadığını ifade etti ve şunları söyledi: “Çocukluğumda, benim mahallemin bir muhtar ağabeyi vardı; Muhtar Ali Çevikel idi. Onu anarak bu açılışı yapmak istedik. Allah diğer muhtarlarımızın da isimlerinin böyle yaşatılmasını nasip eder. Hizmet edeni böyle anmak bizim için şereftir.”

Konuşmasına, caddenin şehir içi trafiğine sağladığı katkıdan bahsetmesiyle devam eden Helvacıoğlu, caddeyi 2,5 ay gibi kısa bir sürede yenilediklerini söyledi.

Keşan Belediyesine 8 adet araç aldıklarını ve bu araçlar ile caddede tur atarak açılışı gerçekleştirmek istediklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, yeni alınan araçlarla birlikte Keşan Belediyesine 15 ayda 20 araba aldıklarına dikkat çekerek, “Sırada itfaiye ve çöp araçlarımız var. Sırasıyla onları da yenileyeceğiz Allah’ın izni ile.” diye konuştu.

Helvacıoğlu’ndan sonra caddeye ismi verilen merhum muhtar Ali Haydar Çevikel’in kızı Gülseren Kıranlı konuştu.

Kıranlı konuşmasında şunları ifade etti: “Keşan’ın ilk muhtarı benim dedem Esat Ağa’dır. Ondan sonra muhtarlığı babamın dayısı Hüseyin Ürek dedemden muhtarlığı aldı. 1960 yıllarda da babam Ali Haydar Çevikel muhtar oldu ve 42 yıl mahalleye muhtarlık yaptı. Babamı rahmetle anıyorum. Babamın kızı olmaktan ve bir muhtar kızı olmaktan gurur duyuyorum. Babam muhtarlığı severek yaptı. Gece günüz demeden hizmet etti. Herkese güler yüz gösterdi.

Caddeye babamın ismini veren Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a ve meclis üyelerine, caddeyi yenileyerek babamın adına yakışan bir yer haline getiren Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na ve burada bulunun tüm muhtarlar ile dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Programda daha sonra İspat Cami Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkul, Yeni Mahalle Muhtarı Şenay Bayır ve Muhtar Bayram Ali Kalfalar da konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra programa katılanlar kısa bir mesafeyi yürürken, Başkan Helvacıoğlu ve beraberindeki yöneticiler de Keşan Belediyesine yeni alınan araçlar ile önce Muhtar Ali Çevikel ve Bolayır caddelerindi ardından da Kurtuluş Caddesi’nde şehir turu attı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ