Reklam
Reklam

“BİR AN ÖNCE BU İSRAF ÖNLENSİN”

“BİR AN ÖNCE BU İSRAF ÖNLENSİN”
  • 10.10.2023
Reklam

Bölgede yaşanan kuraklık nedeniyle barajlarda su seviyeleri dibe vururken, ilgililer her fırsatta suyun tasarruflu kullanılması için çağrıda bulunurken, Efes Ticaret Merkezi’nde ise aylardır boşa akan su için herhangi bir önlem alınmıyor.

Efes Ticaret Merkezi’nde su hattındaki patlak nedeniyle aylardır suyun boşa aktığı öğrenildi. Konuyla ilgili Keşan Belediyesine arızanın giderilmesi için bilgi verildiği ancak özel mülkiyet olduğu için su patlağı arızası için müdahale edemeyeceklerinin bildirildiği kaydedildi.

Boşa akan suyun sitedeki blokların su sayacından geçmediği ve abonelere maddi olumsuzluk getirmediğinden dolayı da kimsenin umursamadığı ve arızanın giderilmesi için herhangi bir adım atılmadığı belirtildi.

Ancak bu bölgeye sık sık giden ve her defasında suyun boşa aktığına şahit olan vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.

“Bu su Keşan’ın suyu. Keşanlının ihtiyacı olan su. İlgililer her fırsatta suyun tasarruflu kullanılması için çağrı yapıyor. Bazı kısıtlamalara gidiliyor. Kuraklığın devam etmesi halinde ise suyun kesintili şekilde verileceği söyleniyor.” diyen vatandaşlar, “Site sakinleri umursamıyorsa, ilgililer niye bu duruma seyirci kalıyor. Aylardır su boşa akıyor. Vatandaş mahalle çeşmelerinden parayla su alıyor. Neredeyse bütün çeşmeler paralı oldu. Su bu kadar kıymetli hale geldiyse bu patlağı tamir etmek bu kadar zor mu? Özel mülkiyet diye Keşanlının su hakkı boşa mı gidiyor? Ya bu arızanın giderilmesi için yaptırım uygulasınlar ya da Belediye eliyle yapsınlar. Keşan halkının suyunun heba olmasına izin vermesinler.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, ilgilileri göreve davet ederek, bir an önce bu israfın önlenmesini istediler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ