Reklam
Reklam

BİR MECLİS ÜYESİNİN COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI

BİR MECLİS ÜYESİNİN COVID-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
  • 08.04.2021
Reklam

Keşan Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı, bazı meclis üyelerinin koronavirüs testinin pozitif çıkması ve temaslı olmaları nedeniyle yeterli çoğunluğun sağlanamamasından ötürü ertelendi.

Bugün saat 15.00 sıralarında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılması beklenen toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Helvacıoğlu, Nisan ayı olağan meclis toplantısı için yeterli çoğunluğun sağlanamadığını ifade ederek, “Bunun sebebi pandemi. Meclisimize hazırlanan meclis üyelerimiz ile birim amirlerimiz komisyon ve grup toplantılarında bir arada oluyorlar. Bir meclis üyemiz pozitif çıkarken, diğer meclis üyesi arkadaşlarımız da temaslı oldu. Bu nedenle toplantıyı yapacak çoğunluğu sağlayamadık. Yasa gereği belediye meclisi üye tam sayısının salt çoğunluğuyla toplanır, salt çoğunluğuyla karar verir, maddelere ancak karar yeter sayısı üye tam sayısının 4’te 1’inden az olamaz. Yasa gereği toplantımızı erteliyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu, kendisinin ve tüm Belediye Meclisi üyelerinin 11 Nisan 2021 Pazar günü COVID-19 testi yaptıracağını da kaydetti.

Helvacıoğlu ayrıca, toplantıyı 12 Nisan 2021 Pazartesi günü yapma kararı verdiklerini belirtirken, “Meclis üyelerimiz, birim amirlerimiz ve personelimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

Öte yandan, Keşan Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Erhan Engin’in COVID-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Engin ile temaslı olan meclis üyelerinin de evlerinde izole olduklarını kaydedildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ