Reklam
Reklam

BİR TEK ‘MECİDİYE ÇÖPLÜĞÜ’ YAZILI TABELA EKSİK!

BİR TEK ‘MECİDİYE ÇÖPLÜĞÜ’ YAZILI TABELA EKSİK!
  • 05.07.2020
Reklam

Mecidiye Sahili’nde çöp konteynerleri dolup taşarken, son birkaç gündür çöplerin alınmaması şikayet konusu oldu.

Hafta sonu nedeniyle günübirlikçi tatilcilerin de akın ettiği Mecidiye Sahili’nde bütün konteynerler çöple doldu ancak boşaltılmaması nedeniyle konteynerlerin etrafı da çöp yığınına döndü.

Çöplerin alınmaması nedeniyle hem çevre hem de görüntü kirliliği oluşurken, tatilciler ise bu duruma tepki gösterdi.

Karasinek ve sivrisineğin de yoğun olduğu bölgede, alınmayan çöpler nedeniyle sineklerin daha da arttığı, hava sıcaklığı nedeniyle ise etrafa kötü kokuların yayıldığı belirtildi.

Temizlik hizmetinin yapılmadığını belirten yazlıkçılar, ilgilileri göreve davet etti.

Çöplerin konteynerlerin dolu olması nedeniyle etrafına bırakmak zorunda kaldıklarını söyleyen yazlıkçılar, COVİD-19 salgınına da dikkat çekerek, “Temizlik ve hijyenden bahsediliyor ancak çöplerin etrafa saçtığı mikrop dikkate alınmıyor. Her ne kadar çöpümüzü poşetleyerek bıraksak da, alınmaması ve birkaç gün beklemesi nedeniyle çöpler sokak hayvanları tarafından etrafa yayılıyor. 3 gündür çöpler alınmıyor ve hafta sonu yaşanan insan sirkülasyonu ile birlikte atılan çöpler de arttı. Sorumlular bu durumu gözönüne alıp, hiç olmazsa hafta sonları hassasiyet göstermeli ve konteynerlerin boşaltılmasını sağlamalı. Ancak fotoğraflardan da göreceğiniz üzere bütün konteynerler ve etrafları çöple dolu.” şeklinde konuştu.

İlgilileri göreve davet eden yazlıkçılar, “Tatil beldesinde miyiz çöplükte miyiz belli değil. Her yıl yaşadığımız sorunlar çözüme kavuşturulacağı yerde artarak devam ediyor. Konteynerlerin düzenli olarak boşaltılmasını ve sağlığı da tehdit eden bu durumun ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Şu anda bir tek ‘Mecidiye Çöplüğü’ yazılı tabelamız eksik! Sahil tam anlamıyla çöplüğü andırıyor.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ