Reklam
Reklam

BİRÇOK ALANDA EĞİTİM ÇALIŞMALARINA BAŞLANIYOR

BİRÇOK ALANDA EĞİTİM ÇALIŞMALARINA BAŞLANIYOR
  • 06.09.2022
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Keşan Ticaret Borası (TB) tarafından, Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde yer alan Keşan Mesleki Eğitim Merkezleri’nde eğitim ve öğretim alanında ihtiyaç duyulan atölye, laboratuvar, materyal desteği sağlanması ve görev alan yönetici ve öğretmenlere hizmet içi eğitim, işbaşında eğitim ve uzaktan eğitim olmak üzere birçok alanda eğitim çalışmalarına başlanıyor.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Feyzullah Koçak’ın katılımıyla, TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan Mesleki Eğitim Merkezleri İşbirliği Protokolü ile ilgili Keşan TSO’da protokol toplantısı gerçekleştirildi.

ŞAPÇI: “MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNE VE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, şunları dile getirdi: “ TOBB ve Milli Eğitim bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında Keşan, İpsala ve Enez bölgelerimizde faaliyet gösteren Keşan Mesleki Eğitim Merkezlerinde atölye ve laboratuvar ihtiyaçlarını belirleyerek, yeni teknolojilerle destekleme sağlayacağız. Keşan Mesleki Eğitim Merkezlerinde yer alan öğretim programları ve eğitim materyallerini güncelleyerek merkezlerimizde görevli yönetici ve öğretmenlere hizmet içi eğitim, işbaşında eğitim, uzaktan eğitim faaliyetlerinin çalışmalarına başlıyoruz. Mesleki Eğitim Merkezi programını yaygınlaştırarak eğitim ve öğretim de katılımı arttırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda şirketlerin ihtiyacı olan insan kaynağını Mesleki Eğitim Merkezleri’nin karşılaması için TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığımızın önderliğinde Keşan TSO ve Keşan TB olarak katkı sağlayacağız. Bu protokol ile Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin lise mezunu sayılmalarının önündeki en büyük engel kaldırıldı. Zorunlu ortaöğretim kapsamına alınan Mesleki Eğitim Merkezlerine hangi yaşta olursa olsun ortaokulu bitirmiş olan herkes kayıt yaptırabilecek.

Göreve geldiğimiz günden itibaren Keşan TB Başkanımız ile birlikte mesleki eğitimlere son derece önem vererek bölgemizde bulunan öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza nitelik kazandırmayı ve onları Üyelerimizin İşletmelerinde istihdam etmeyi hedef belirledik. Bu yolda geçmişten günümüze çalışmalarımızı hali hazırda Keşan MTAL TOBB Proje Okulumuzda sürdürüyoruz. Yapılan bu protokol ile birlikte, Mesleki Eğitim Merkezleri zorunlu örgün ortaöğretim kapsamına alınmıştır. En az ortaokul mezunu olan herkes hangi yaşta olursa olsun bu programa kayıt olabilecektir. Öğrencilerimiz fark derslerini kendi okullarından alarak meslek lisesi diploması alabilirler.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ