Reklam
Reklam

“BİZ YAVRU KÖPEK TESLİM ETTİK, ONLAR BİZE BÜYÜK KÖPEKLERİ GETİRİP BIRAKMIŞ”

“BİZ YAVRU KÖPEK TESLİM ETTİK, ONLAR BİZE BÜYÜK KÖPEKLERİ GETİRİP BIRAKMIŞ”
  • 22.05.2021
Reklam

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü aracıyla Karahisar köyüne bırakılan, önce köylüler tarafından tepki gösterilerek eleştirilen ve ardından da Keşan Belediyesi’nden köpeklerin köye ait olduğu yönde açıklama yapılan konuyla ilgili son noktayı Köy Muhtarı İlhan Siner koydu.

“BİZ YAVRU KÖPEK TESLİM ETTİK ONLAR BİZE BAŞKA KÖPEKLERİ GETİRİP BIRAKMIŞ”

Dün köye bırakılan köpeklerin köye ait olmadığını vurgulayan Siner, konuyu şöyle anlattı:

“Yaklaşık 2 ay önce Keşan-Enez karayolu kenarında anne ve yavruları olan köpekler buldum. Bunların bakıma ihtiyacı olduğunu düşündüm ve bu nedenle tedavileri ile kısırlaştırmalarının yapılması için Keşan Belediyesi’nden destek istedim. Köpekleri Keşan Belediyesi’ne teslim ederken, tutanak imzalattılar ve köpeklerin tedavilerinden sonra tekrar köye bırakılacağını söylediler. Köyümüzden bir vatandaş da 7 adet yavru köpeği kısırlaştırmak için aynı şekilde Keşan Belediyesi’ne götürmüş. Ona da aynı tutanak imzalatılmış. Şimdi de Keşan Belediyesi ekipleri araç ile gelip köyün meydanına koca koca köpekleri bırakıp gitmiş. Kimseye haber vermek ya da söylemek yok. Bu köpekler köyümüze ait değil. Biz yavru köpek teslim ettik onlar bize başka köpekleri getirip bırakmış.”

“GERİ ALINMAMASI DURUMUNDA SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNACAĞINI”

Konuyla ilgili olarak gerek Keşan Kaymakamlığı gerekse Keşan Belediyesi ile görüşme yaptığını ve köpeklerin köyden geri alınmasını istediğini dile getiren İlhan Siner, köpeklerin pazartesi gününe kadar köyden geri alınmaması durumunda hayvanları Keşan Adliyesi önüne bırakacağını ve Keşan Cumhuriyet savcılığına giderek şikayette bulunacağını söyledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ