Reklam
Reklam

BOŞLUĞA DÜŞTÜĞÜMÜ HİSSETTİM!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 30.06.2019

Vallahi Sayın Hocam beni ikna edemediniz!.. Ben sorumun cevabını CHP Keşan İlçe Başkanlığının Toplantı Salonuna girdiğimde almıştım aslında!.. Boşluğa düştüğümü hissettim!.. Eskiden Keşan’a milletvekili gelecek, toplantı yapılacak, hele hele bu kadar uzun süreden beri beklenilen İstanbul Zaferi anlatılacak, var ya partilileriniz salonlara sığmazdı!.. Önce kopukluk dedim, sonra kırgınlık diye düşündüm, daha sonra ötekileştirme diye yorum yaptım, en sonunda da mahcubiyet, kaçma, cevap vermekten çekinme diye karar kıldım!..

Hesap verememenin hiçbir mazereti olamaz… Her ne olursa olsun bir yarışa girilmiştir, bu yarışta kaybetmek de kazanmak da vardır ama bu kamuoyuyla paylaşılmalıdır… Ancak siz daha içinizde bunu paylaşamamışsınız!.. Milletvekili Keşan’a geliyor, toplantı yapıyor ancak hiçbir üyenin haberi yok!.. Neden? SMS kanallarınız mı kapandı!.. İletişiminiz bu kadar mı koptu!.. Hiç mi bağlantınız kalmadı!.. Cumhuriyet Halk Partisinde neler oluyor Sayın Hocam… Öyle ‘Suçu kabul ediyorum’ gibi yuvarlak cevaplarla bir yere varamazsınız, ne beni ne de kendinizi kandıramazsınız!.. Ben değil, partilileriniz sizlerden cevap bekliyor… Bir kucak partilinize kucak açamadınız mı?

Şimdi gelelim esas meseleye….

Keşan’da CHP’nin aday belirleme sürecinde ve sonrasında partililer arasında bir kaos yaşandı… Sizin de belirttiğiniz gibi 4 anket firması ile anlaşıldı, 3’ü anket yaptı 1’i de sonuçları değerlendirdi… Ortaya başta partilileriniz olmak üzere birçok iddialar atıldı… Ve bir gazetede de fotoğrafta göreceğiniz üzere konuyla ilgili haber paylaşıldı ve bu haberin sosyal medyada dolaşmasının ardından, aday belirlenmesinde siz Okan Gaytancıoğlu ve Faik Öztrak’ın baskısı olduğu iddiaları ayyuka çıktı…

Ve yine aday belirlenme süreci öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Keşanlı Ceren Tutal’dan Ender Mağden’e yönelik desteği ile ilgili sosyal medya Facebook üzerinden bir paylaşım yapıldı…

Ha şunu da belirteyim, bu Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin meselesi de değil… Müdahil olma meselesi… Parti tabanına kulak vermeme, kamuoyunun sesini duymama, kendi bildiğini okuma, ben ne dersem o olur, kısacası kişiler üzerinden pirim yapma!..

Şimdi alın takkenizi önünüze ve biraz derin düşünün Sayın Hocam… Keşan niye kaybetti? Her yere gitmeye vakit bulan, birçok platformda boy gösteren CHP İlçe Yönetimi ve yine Edirne’nin tek vekili olan siz, partililerinizle birkaç saat bir arada olmak için vakit bulamadınız mı?

Ha bi de şunu çok merak ediyorum… Keşan’daki partililerinizi bu kadar dağıtmışken, koca İstanbul’da nasıl bir taktik uyguladınız da seçmeni bir araya topladınız!.. Vallahi takdire şayansınız!..

Sayılı günler çok çabuk geçiyor Hocam… Madem suçu üstlendiniz, bir an önce kendinize geliniz… Seçimin üzerinden 4 koca ay geçti, kimse de tık yok!.. Bir bakmışsınız ki aylar yılları kovalamış, seçim gelmiş kapıya dayanmış!.. 4 ayda partililerinle bir araya gelemeyen bir yönetim seçime nasıl bir tablo ile girecek ve nasıl bir strateji uygulanacak hakikaten meraktayım!..

Saygılar benden size, kendinize gelmeniz dileğiyle!..

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ