Reklam
Reklam

“BU BAYRAMDA DA SIKINTI YAŞADIK”

“BU BAYRAMDA DA SIKINTI YAŞADIK”
  • 26.04.2023
Reklam

Keşan Sebze ve Manav Bakkallar Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır yaptığı açıklamada, bayramın esnaf açısından nasıl geçtiği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Her sene giderek derinleşen ekonomik sıkıntılar, vatandaşın ve esnafın belini bükerken, esnafın umudu bayramlardır.” diyerek açıklamasına başlayan Çakır, “Bu bayram da sıkıntı yaşadık. Bayram alışverişleri için pazarda ve çarşıda yoğun kalabalık olsa da bu yoğun kalabalık kuru kalabalığın ötesine geçemiyordu. Her sene kutlanan bayramlar bir önceki seneyi aratıyor. İkramlık çikolata, kuruyemiş ve şekerleme fiyatlarının yüksek oluşu, talebi azalttı. Büyük marketler küçük esnafa iş bırakmadılar. Küçük esnaf her sene olduğu gibi bu bayramda da umduğunu bulamadı. Beklediği işi yakalayamadı. Birde bazı fırınların ekmek çıkarması, diğerlerin ilk günü çıkarmaması, bazı esnaflarımızı ve halkımızı mağdur etti. Bu belirsizliği bir daha yaşamayalım.”

“BAYRAM BİR ÖMÜR GİBİ KISA, GELDİ GEÇTİ BİZLERDEN”

Mustafa Çakır sözlerini şöyle tamamladı: “Esnafımızın yüzünü güldüren maaşların erken verilişi, vatandaşlarımızı esnaflarımızdan belli temel gıda maddeleri alışverişine yöneltti. Biraz yüzlerimiz güldü. Şükrediyoruz. Bayram tatilinin kısa oluşu, şehrimize ve denizlerdeki esnaflarımıza misafirlerimiz gelemedi. Bu durum tüm esnaflarımızı etkiledi. Şehrimizde hareketlilik, belediyemizin hazırladığı programlarda daha canlandı. 23 Nisan etkinlikleri ve Keşan 1. Ulusal Çocuk halk dansları festivalinin düzenlenmesi, yapıldığı alanda esnafımızın yüzünü güldürdü. Yoğun kalabalık taşıma sektörüne canlılık getirdi. Halkımızın ve esnafımızın böyle etkinliklere ihtiyacı olduğu bir kez daha anlaşıldı. Başta Belediyemiz olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyoruz. Şu anda Türkiye’de seçim rüzgârı esiyor ama esnaf önce tezgâhına, sonra sandığa gider. Tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu bayramı beraber yaşadık. Çocuklarımız iş yerlerimizi ziyaret ederek, hayallerindeki bayramları yaşamaya çalıştılar. Bizler yine halkımızla beraber yine eski bayramları yaşadık. Eski geleneklerimizi yaşadık. Bayram bir ömür gibi kısa, geldi geçti bizlerden.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ