Reklam
Reklam

KEŞAN 1. ULUSLAR ARASI ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KEŞAN 1. ULUSLAR ARASI ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 25.04.2023
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye, Bulgaristan, Makedonya ve Moldova’dan 250 çocuk halk oyunu dansçısının katıldığı Keşan 1. Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivali, 24 Nisan 2023 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Saat 20.30 sıralarında Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde başlayan etkinliğe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İKİ BAYRAMI BİR ARADA YAŞADIK”

Festivalin açılış konuşmasını yapan Helvacıoğlu, Moldova, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen çocuk dansçıları Keşan’da ağırladıklarını ifade ederek, “Keşan Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İki bayramı bir arada yaşadık, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Onun için çocuklarımız ve siz değerli aileleri için birbirinden önemli programlar ile huzurlarınızda olduk. Umut ediyorum ki; kıymetli evlatlarımız ile birlikte bayramın coşkusunu ve maneviyatını sizlere doyasıya hissettirmişizdir.” şeklinde konuştu.

“FESTİVALİMİZDE KEŞAN OLARAK YİNE SANATI SAHİPLENECEĞİZ”

Kültürlerin kaynaşmasına vesile olan anlamlı bir festival düzenlediklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gururla gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Çocuk Halk Dansları Festivalimizde Keşan olarak yine sanatı sahipleneceğiz, kültürlerimizi kaynaştıracağız, kardeşliğimizi büyütüp, yaşatacağız. Son dönemde Keşan’ımız bir kültür

ve sanat şehri olarak üst liglere çıkmıştır. Keşan’da yaşayan tüm hehşehrilerimiz gururlu; çünkü ulusal ve uluslararası ölçekteki, birçok kültür ve sanat etkinliğine hep birlikte ev sahipliği yapıyoruz. Kültür ve sanat şehri oluşturma yolculuğumuzu her adımda güçlendiriyoruz. Bu anlamda; Bulgaristan, Makedonya, Moldova ve ülkemizden 250 halk oyunları çocuk dansçımız, bu akşam sizlerle olacak, sizlere büyüleyici bir sahne gösterisi sunacaklar. Bu akşam; renklerin, dillerin, kültür ve sanatın tam merkezinde olacaksınız. İnşallah sizlere, unutulmaz bir akşam yaşatırız. Mutluluk ile dolan kalpleriniz gülen yüzleriniz ve müteşekkir bakan gözleriniz bizleri de mutlu edecek. İnşallah kültürlerin kaynaşacağı bu anlamlı etkinlik, barışa ve dostluğa örnek olsun. Ev sahipliği yaptığımız bu önemli organizasyon güçlü birlikteliklerimize ışık tutsun. Bu güzel atmosferde kalplerimizi bir araya getiren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sahne gösterilerini sunacak olan çocuklarımıza da sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Şimdi hepinizi; bu kıymetli festivalin coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum. Festivalimiz Keşan’ımıza ve tüm dünyaya hayırlı olsun.”

Helvacıoğlu’nun, konuşmasının Bulgaristan, Mekadonya, Moldova ve ülkemizden 250 dansçı çocuk, birbirinden renkli ve seyre doyulmaz danslarıyla unutulmaz bir performans sahneledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ