Reklam
Reklam

BU KEZ DE SORAN BAŞKANLIK, HELVACIOĞLU ÜYE KOLTUĞUNDAN TARTIŞTI

BU KEZ DE SORAN BAŞKANLIK, HELVACIOĞLU ÜYE KOLTUĞUNDAN TARTIŞTI
  • 25.06.2020
Reklam

Güney Edirne Kadı Atık Birliği (GÜNEKAB)’nin olağan meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı Olcay Soran başkanlığında, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantı, saat 14.00’te başladı.

GÜNEKAB Meclis Toplantısı, 1. maddedeki 2019 yılı kesin hesapların görüşülmesiyle başladı. Madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantının 2. maddesinde de 2019 Yılı Denetim Komisyonu üyeleri tarafından görüşülen rapor bilgi amaçlı Meclis’e sunuldu.

Meclis 2. Başkan Vekili Erdoğan Gümülcineli’nin başkanlığında görüşülen 3. maddede de 2019 yılı faaliyet raporu ele alındı. Rapor oy birliği ile kabul edildi.

ENCÜMEN ÜYELİĞİ SEÇİMİ…

Toplantıda daha sonra encümen üye seçimine geçildi. 1 yıl süre ile görev yapacak olan Encümen üyeliğine Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Edirne İl Genel Meclisi üyesi Erdinç Can, Keşan Belediye Meclisi üyesi Coşkun Lofçalı ve Enez Belediye Meclisi üyesi Kamuran Çelik seçildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON ÜYELİĞİ SEÇİMİ…

Toplantının 5. maddesinde de Plan ve Bütçe Komisyona üye seçimi yapıldı. Plan ve Bütçe Komisyon üyeliğine de Keşan Belediye Meclisi üyesi Banu Saygı, Keşan Belediye Meclisi üyesi Erhan Engin, Edirne İl Genel Meclisi üyesi Erdoğan Gümülcineli, Enez Belediye Meclisi üyesi Mustafa Çayır ve Keşan Belediye Meclisi üyesi Yüksel Alipoğlu seçildi.

DENETİM KOMİSYON ÜYELİĞİ SEÇİMİ…

Daha sonra Denetim Komisyon üye seçimine geçildi. Denetim Komisyonuna da Keşan Belediye Meclisi üyesi İsmail Özcan, Keşan Belediye Meclisi üyesi Zafer Topçu ve Keşan Belediye Meclisi üyesi Özlem Uybaş seçildi.

Toplantıda son olarak dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

HELVACIOĞLU, BU KEZ DE MECLİS ÜYESİ KOLTUĞUNDAN ELEŞTİRDİ

Dilek ve temenniler bölümünde Keşan Belediye Mustafa Helvacıoğlu söz alarak eleştiride bulundu.

“Hayırlı olsun demek isterdim ama faaliyetlere baktım hiç hayırlı bir şey yok. Bir yıl boş geçmiş ve faaliyetlerde sadece masraflar olmuş.” diyerek sözlerine başlayan Helvacıoğlu, daha önce Birlik’ten istediği bilgilerin kendisine verilmemesi nedeniyle GÜNEKAB yönetimini eleştirdi.

Bu sırada araya giren GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran da Mustafa Helvacıoğlu’na aynı eleştirileri daha önce de dile getirdiğini ve bu konuda kendilerinin de açıklama yaptığını söyledi.

Helvacıoğlu da Soran’ın sözleri üzerine “Aynı konuları 50 kere de söyleyeceğim, cevap vermediğiniz sürece.” dedi.

Olcay Soran da eleştirilerine devam eden Mustafa Helvacıoğlu’na Keşan Belediyesinin birliğe olan borcunu neden ödemediğini de söylemesini istedi.

Tüm komisyonların aynı siyasi görüşteki üyelerden oluşturulduğunu belirten Helvacıoğlu, “Kendiniz çalıp, kendiniz oynuyorsunuz.” diyerek eleştirilerine devam etti.
Meclis Başkanı Olcay Soran, bu yöndeki eleştirilerin hepsine cevap verildiğini bir kez daha dile getirirken, Mustafa Helvacıoğlu ve yüksek sesle konuştuğu için kendisini sakin olması konusunda uyaran GÜNEKAB Meclisi üyesi İbrahim Dinç arasında gerginlik yaşandı.

Toplantı, başka söz alan olmayınca sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ