Reklam
Reklam

“BU RAMAZAN EVLERİMİZDEYİZ”

“BU RAMAZAN EVLERİMİZDEYİZ”
  • 08.04.2021
Reklam

11 Ayın Sultanı Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Selçuk Ataklı, COVID-19 salgını nedeniyle gelir kaybı yaşayan ve sadece belirli saatlerde hizmet verebilen yerel işletmeler için Keşan, İpsala ve Enez’de yaşayanlara çağrıda bulundu.

Pandemi sürecinin başında başlattıkları ‘’Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık’’ kampanyasına dikkat çeken Ataklı, Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte yerel işletmelerin Ramazan alışverişleri için hazırlıklarını tamamladığını söyledi. COVID-19 salgını süresince gelir kaybı yaşayan yerel işletmelerin Ramazan ayı için hazır olduğunu ifade eden Ataklı, COVID-19 pozitif vaka sayılarının artmaması için Ramazan ayında iftar sofralarında eş dost ve akraba ağırlamalarına ara verilmesi gerektiğini de belirtti.

“BU RAMAZAN EVLERİMİZDEYİZ”

Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve diğer pandemi tedbirleri gereğince iftar çadırları, aşevleri gibi Ramazan ayına özel toplu yemek organizasyonlarının olmayacağını bildiren Selçuk Ataklı, “Bu Ramazanda önceki yıllara göre evlerimizde daha fazla vakit geçireceğiz, iftarlarımızı evlerimizde açacağız. Dolayısıyla evde tüketimin geçtiğimiz yıllara göre daha fazla olmasını bekliyoruz. Ramazan ayı süresince alışverişlerimizi yerel işletmelerden yapalım, COVID-19 salgını süresince kazancı düşen yerel işletmelerimize destek olalım.” dedi.

“KURALLARA UYALIM ŞEHRİMİZİN RENGİ DEĞİŞSİN”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Ataklı, “Ramazan ayının olmazsa olmazı kalabalık iftar sofraları… Ama sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı her şeyden önemli. O yüzden bu süreçte kalabalık iftar sofralarında buluşmayalım. Her zaman tekrarladığımız; maske-mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyalım.

Bununla birlikte yaklaşan Mübarek Ramazan ayımızın; bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, Ramazan ayı sonunda vaka sayılarının azalmasını ve şehrimizin düşük riskli iller arasına girmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ